Volkswagen Touareg se jede představit do Číny po vlastní ose. Přes Rusko!

  • Volkswagen Touareg se jede představit do Číny po vlastní ose

  • Konvoj Touaregů nyní jede přes Rusko na východ

  • Touareg dostane novou platformu a bude o 100 kg lehčí

Ještě na konci března se světu odhalí nová generace velkého SUV Volkswagen Touareg. Automobilka se rozhodla vůz představit nejprve v Číně, ale zvolila netradiční formu prezentace. Maskovaný Touareg totiž vyjel z továrny v Bratislavě, kde se bude vyrábět, a po vlastní ose míří do Číny. Nyní navštívil Moskvu a v opravdu náročných podmínkách ruského vnitrozemí míří dále na východ.

O novém Touaregu zatím víme, že využívá novou platformu MLB Evo, kterou má třeba Porsche Cayenne, Audi Q7, Bentley Bentayga a dokonce i Lamborghini Urus. Nová platforma má mít podíl na mezigeneračním snížení hmotnosti o 100 kg. Přesto bude mít Touareg bohatší výbavu a nebude se šetřit na bezpečnostních a asistenčních systémech.

Doporučujeme: Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze

Volkswagen se ale samozřejmě dočká vlastního nastavení podvozku a unikátního interiéru. Pod kapotou nebude chybět hybridní a plug-in hybridní verze. Zatímco třeba v USA se prodej dieselu neočekává, v Evropě to bez „obligátního“ motoru 3.0 TDI nepůjde. Nicméně více informací se dozvíme až 23. března, kdy se auto představí. Na evropském trhu zažije VW Touareg premiéru asi až v září na autosalonu v Paříži.

Volkswagen Touareg se jede představit do Číny po vlastní ose. Přes Rusko!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: