Volkswagen Scirocco končí. Nejde objednat, už lze koupit jen „skladovku“

  • Volkswagen Scirocco skončil po deseti letech bez nástupce

  • Už nelze objednat, koupit lze jen skladový vůz

  • V loňském roce se v Evropě prodalo jen 10 000 kusů

  • Od roku 2007 se prodalo v EU zhruba 176 000 kusů

Volkswagen Scirocco byl jedním z modelů koncernu VW, který byl v ohrožení kvůli plánovanému snižování nákladů. Nyní už je jasné, že tenhle model skončil bez přímého nástupce. Jak zjistil Car&Driver, automobilka v tichosti zastavila příjem objednávek. Nyní už koupíte jen skladový kus.

Důvodem je například i použitá platforma PQ35, kterou používal ještě předminulý Golf. Nové modely s motorem vpředu napříč v rámci koncernu VW ale už používají platformu MQB, kterou Scirocco nemělo. Vyrábělo se od konce roku 2007 a celkem se dočkalo skoro desetiletého životního cyklu, což je trochu více, než bývá obvyklé.

Doporučujeme: Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny

Zajímavé také je, že Volkswagen Scirocco používal v nejostřejší verzi R dvoulitr TSI ještě starší generace EA113, která pamatuje předfaceliftovou Octavii RS nebo pětkový Golf GTI. Výroba tohoto motoru pro Scirocco skončila v březnu letošního roku, ostatní motorizace a verze skončily nyní v září a říjnu.

Volkswagen Scirocco nebyl nikdy masový model. Nejlépe se mu dařilo v roce 2009, kdy si v Evropě našel 45 000 zákazníků. V letech 2014 až 2016 se ročně podařilo najít klienty pro zhruba 10 000 aut. Do letošního srpna se prodalo v Evropě ještě 4500 kusů. Od roku 2007 se prodalo v EU zhruba 176 000 kusů tohoto modelu. Scirocco bude ve výrobním programu nahrazeno stylovými crossovery.

Volkswagen Scirocco končí. Nejde objednat, už lze koupit jen „skladovku“
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: