Volkswagen kvůli koronaviru zavře všechny továrny. Zastaví se i Škoda

  • Koncern Volkswagen oznámil, že zavře své továrny minimálně na 14 dní

  • Výrobní linka se zastaví také v Mladé Boleslavi a to téměř na tři týdny

  • Podle manažerů koncernu nyní nelze vůbec odhadnout, jak velký bude ekonomický dopad

Koncern Volkswagen kvůli koronaviru uzavře všechny své továrny v Evropě. Do konce týdne by se měla zastavit výroba v továrnách v Itálii, Portugalsku, Slovensku nebo Španělsku. V dalších zemích se budou zavírat možná o něco déle. Produkce by se měla zastavit minimálně na dva týdny, možná ale i na tři. Informoval o tom server Automotive News.

„Vzhledem k současnému velkému poklesu prodejů a napjaté nejistotě ohledně dodávek dílů do našich továren, zastavíme produkci i ve výrobnách, které provozují značky spadající do naší skupiny,“ řekl šéf koncernu Volkswagenu Herbert Diess.

Pražský politik i teď vyzývá lidi, aby jezdili radši MHD než autem. Neposlouchejte ho

Zavření se tak týká i Škody. V Mladé Boleslavi už odboráři jednali o zastavení výroby v pondělí. Podle nich byl problém v množství pracovníků na malém prostoru nebo ve stravování v závodních jídelnách. Škoda už navíc zaznamenala jeden pozitivní případ koronaviru. Domácí automobilka tak přestane dokonce vyrábět o něco dříve. Podle deníku MF Dnes to bude už ve středu.

„Zaměstnanci skončí v práci ve středu 18. března ve 22 hodin. Výroba se má obnovit znovu 5. dubna noční směnou. Pro zaměstnance jsme vyjednali náhradu ve výši 75 procent průměrné mzdy,“ řekl listu předseda odborů Jaroslav Povšík. Už během úterý a středy bude v továrně probíhat výběh výroby. Škoda využije přestávku k údržbě a investici do linky.

Koronavirus vs. automobilky: Fiat zavřel továrny, Němci se připravují na výpadky

Koncern Volkswagen, pod jehož křídla kromě Škody spadají i značky Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche nebo Seat si zatím vůbec netroufá odhadnou, jak tvrdý ekonomický dopad bude mít odstávka jeho továren, natož aby předpověděl, jaký bude výsledek hospodaření za rok 2020.

„Bude to velmi obtížný rok. Pandemie koronaviru nám postavila neznámé produkční a finanční překážky. Kromě toho jsou tu ještě obavy o dopad na celkovou ekonomiku,“ dodal Diess. Ještě před měsícem přitom Volkswagen předpovídal, že registrace nových aut budou stabilní. Továrny už zavřely i další automobilky a koncerny. Stojí například Ford nebo Fiat.

Volkswagen kvůli koronaviru zavře všechny továrny. Zastaví se i Škoda
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: