Volkswagen Golf R může mít titanový výfuk Akrapovič a lepší brzdy

  • VW Golf R dostal laděný výfuk Akrapovič

  • Součástí paketu Performance jsou i lepší brzdy

  • Možné je doobjednat také několik aerodynamických doplňků

Modernizovaný Volkswagen Golf R se ukázal již na jaře na autosalonu v Ženevě. Nyní začala automobilka oficiálně prodávat také příplatkový paket Performance, který přináší několik zajímavých drobností. Asi nejzásadnější modifikací je titanový výfuk Akrapovič, který ušetří 7 kg a přidá výraznější akustický projev. Výkon zůstává na hodnotě 228 kW (310 k), ale měl by se posunout omezovač rychlosti.

Výfuk Akrapovič umí, stejně jako standardní provedení, měnit svůj projev podle zvoleného jízdního režimu, aby při ustálené jízdě po dálnici neobtěžoval. Podle Volkswagenu se nejvíce projeví ve vyšších otáčkách pod plynem a také při změně rychlostních stupňů.

Doporučujeme: Čtyřikrát 4×4: Souboj ostrých čtyřkolek

Další součástí paketu Performance jsou větší a účinnější vrtané brzdy, vpředu mají kotouče průměr 17 palců. Brzdový systém Performance je zároveň o 2 kg lehčí, takže snižuje neodpruženou hmotnost. Automobilka slibuje lepší účinnost a výdrž především na okruhu. Vadnutí mají omezit speciální brzdové destičky.

Další možností je doobjednání drobných aerodynamických doplňků včetně střešního spoileru, který údajně zvýší přítlak o 20 kg. Někteří dealeři Volkswagenu budou nabízet dokonce i sadu kol se semi-slicky. V českém ceníku jsme ale zatím nic o paketu Performance nenašli.

Volkswagen Golf R může mít titanový výfuk Akrapovič a lepší brzdy
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84.29%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: