Volkswagen a Ford navazují spolupráci. Chtějí společně vyvíjet dodávky

  • Ford a Volkswagen chtějí spolupracovat na vývoji užitkových vozidel

  • Sdílení vývoje a monitorování trhu má ušetřit náklady

  • Podíly se ale kupovat nebudou, jde jen o spolupráci

Před časem „velký šéf“ Sergio Marchionne řekl, že pokud chtějí tradiční automobilky v moderním světě uspět, musí se spojit. Zatímco ale koncern FCA Fiat-Chrysler stále hledá velkého strategického partnera, „plácly“ si mezitím značky Ford a Volkswagen. Ne, nebojte, nevznikne nový automobilový gigant. Půjde jen o společný vývoj užitkových vozidel.

Obě značky se zavázaly, že budou spolupracovat na monitorování trhu, sdílet informace a pomáhat si s vývojem platforem, pohonů a modelů. Cílem je lépe pochopit potřeby zákazníků na jednotlivých trzích a podělit se o náklady za vývoj, který je také u užitkových vozidel velice drahý. Vždyť i dodávky musí splňovat přísné normy a regulace ohledně emisí a bezpečnosti.

Doporučujeme: Spojí se nakonec Fiat-Chrysler s Volkswagenem? Šéf VW to nevylučuje

Ford a Volkswagen si od vzájemné pomoci slibují posílení postavení na trhu a konkurenční výhodu. Americký a německý gigant ale svorně upozorňují, že se jedná zatím jen o jakousi dohodu o případné spolupráci. Rozhodně to neznamená, že by měl Ford kupovat podíl ve VW a obráceně.

Volkswagen a Ford navazují spolupráci. Chtějí společně vyvíjet dodávky
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Mno nevím, nevím. Čím více slyším o takových kooperacích, tak tím více mi z toho není dobře. Poslední kvalitní dodávky se vyráběly tak před 10 lety. Byly to držáky. Dnešní dodávky toho ani zdaleka nevydrží tolik, alespoň co se motoru týče. Navíc se ani v bezpečnosti neudělal nějaký zásadní skok dopředu.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: