Volkswagen Caddy bude existovat i v obytné verzi. Ukáže se v září

Zdroj: Volkswagen
  • Volkswagen chystá nejmenší obytný vůz své nabídky, dostane dvoumetrovou postel

  • Vůz bude založen na páté generaci modelu Caddy, automobilka ho ukáže v září

  • Auto je určeno spíš pro páry, bude k němu možné připojit stan

Automobilka Volkswagen rozšíří svou nabídku obytných vozů. Po standardní Californii a velké Grand Californii se chystá i kempovací verze páté generace modelu Caddy. Kompaktní dodávka se světu ukáže už v září a chce zaujmout nejen hezčím designem, ale právě i svou variabilitou.

Obytný Caddy bude určen pro páry, které si chtějí užít třeba prodloužený víkend v přírodě. Rozkládací postel nabídne téměř dva metry na délku. Přímo z ní bude možné pozorovat oblohu, protože auto dostane panoramatické střešní sklo s plochou 1,4 čtverečního metru. Samozřejmostí jsou záclonky pro klidný spánek.

Může šuplík nahradit obytný automobil? Vyzkoušeli jsme to s VW Caddy a vestavbou Nest by Egoé

Volkswagen zveřejnil podobu obytného Caddyho na třech obrázcích. Jeden z nich napovídá, že k vozu bude možné připojit stan a tím rozšířit jeho obytnou plochu. Auto si na palubě poveze také rozkládací křesílka a stůl. Drobnosti pak lidé schovají do taštiček zavěšených na oknech.

Vůz si s sebou poveze i kempovací stůl a židle
Bude možné připojit stan

Obytný Volkswagen Caddy by měl být k dispozici s prakticky celou paletou motorů, které pátá generace tohoto modelu dostane. Ta zahrnuje nejen naftové jednotky od 55 do 90 kW výkonu, ale i benzinový tříválec 1.0 TSI o výkonu 85 kW. Na delší cesty se bude hodit adaptivní tempomat nebo Trailer Assist, který řidiči usnadní putování s přívěsem.

Volkswagen Caddy bude existovat i v obytné verzi. Ukáže se v září
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: