Volkswagen Atlas dorazí také v provedení „BMW X6“. Američtí zájemci se dočkají za rok

  • VW začne příští rok prodávat model Atlas také v pětimístném provedení 

  • Vůz dostane karoserii připomínající kupé 

  • Jak bude novinka vypadat, naznačuje aktuální koncept představený na autosalonu v New Yorku 

  • Zatím se mluví o dvou hybridních systémech. Ten silnější nabídne 360 koní a schopnost provozu v čistě elektrickém režimu

  • U nás se ani tento Atlas prodávat nebude  

Volkswagen nedávno představil nový Touareg, ale tím samozřejmě příval koncernových SUV nekončí. Dokládá to kromě jiného také aktuálně odhalený koncept Atlas Cross Sport, který ukazuje, jak bude vypadat pětimístné provedení modelu Atlas s karoserií připomínající kupé.

Volkswagen rovnou oznámil, že tuto novinku začne prodávat příští rok. Vyrábět se bude vedle sedmimístného Atlasu a Passatu v americké továrně Chattanooga v Tennessee. Špatnou zprávou pro případné evropské zájemce je fakt, že jde o model určený právě americkému trhu. Evropané toužící po velkém SUV značky Volkswagen mají k dispozici Touareg.

Doporučujeme: Volkswagen Atlas — Americký „Kodiaq“ je ještě větší než ten český a nabídne motor VR6

Atlas Cross Sport Concept je dlouhý 4846 mm, široký 2021 mm a vysoký 1735 mm. Rozvor je shodný se sedmimístnou variantou. Pro srovnání, Volkswagen Touareg 2019 je ještě delší (4878 mm), zároveň je ale užší (1984 mm) a nižší (1702 mm). Menší je oproti budoucímu pětimístnému Atlasu také rozvor náprav (2894 vs. 2979 mm). Automobilka v tiskové zprávě upozorňuje na profil podobný kupé, svítící masku chladiče nebo na obrovské disky o velikosti 22″.

Palubní deska připomíná nový Touareg, takže nechybí digitální přístrojový štít a středová dotyková obrazovka. Navíc je zde ale ještě jeden dotykový displej umístěný na středovém panelu níže, kde se po vzoru Range Roveru Velar ovládá klimatizace. Některé funkce lze ovládat také gesty.

Doporučujeme: Volkswagen chystá malé a levné lidové SUV. U nás ho ale nekoupíte

Technicky stojí také pětimístný Atlas na platformě MQB. Tisková zpráva zmiňuje dvě pohonné jednotky. Jak se dalo čekat, obě jsou hybridní. Základem je atmosférický benzinový šestiválec 3.6 V6 FSI (206 kW/280 k), kterému pomáhají dva elektromotory. Každý je na jedné nápravě. Liší se použité baterie. Slabší varianta má pouze 2 kWh akumulátory a celkový výkon 231 kW (314 k). Plug-in hybridní alternativa nabídne 18 kWh, výkon 265 kW (360 k) a dojezd v elektrickém režimu až 42 km.

Jak už bylo řečeno, Evropy se tento model týkat nebude. Americký trh se dočká už příští rok.

Volkswagen Atlas dorazí také v provedení „BMW X6“. Američtí zájemci se dočkají za rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: