Sledujte odhalení Volkswagenu Touareg živě dnes od 10:00

23.03.2018
přidejte názor
Autor: Redakce
  • Volkswagen Touareg se dnes představuje oficiálně

  • Nová generace zhubla díky nové platformě 100 kg

  • Výroba bude probíhat nadále v Bratislavě

V pátek v 10 hodin dopoledne našeho času se představí nová generace Volkswagenu Touareg v Pekingu. Živý přenos z oficiální prezentace můžete sledovat živě na přiloženém videu. Jen připomeneme, že nový Touareg dojel do Číny po vlastní ose z Bratislavy, kde se bude vyrábět, přes Východní Evropu a Rusko. I s nějakými zajížďkami natočil cestou do Pekingu nový Touareg 16 500 km.

O novém Touaregu zatím víme, že využívá novou platformu MLB Evo, kterou má třeba Porsche Cayenne, Audi Q7, Bentley Bentayga a dokonce i Lamborghini Urus. Nová platforma se podílí na mezigeneračním snížení hmotnosti o 100 kg. Přesto bude mít Touareg bohatší výbavu a nebude se šetřit na bezpečnostních a asistenčních systémech.

Doporučujeme: Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze

Volkswagen se samozřejmě dočká vlastního nastavení podvozku a unikátního interiéru. Pod kapotou nebude chybět hybridní a plug-in hybridní verze. Zatímco třeba v USA se prodej dieselu neočekává, v Evropě to bez „obligátního“ motoru 3.0 TDI nepůjde. Na evropském trhu zažije VW Touareg premiéru asi až v září na autosalonu v Paříži.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?