Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě

  • Po studii Volkswagen Cross Sport Concept přichází sériová verze 

  • První fotky ukazují trochu decentnější design, základní tvary karoserie se ale nezměnily 

  • Neoficiální zprávy slibují přeplňovaný čtyřválec a atmosférický šestiválec 

Koncem března letošního roku představila automobilka Volkswagen na autosalonu v New Yorku studii Cross Sport Concept, která ukazovala podobu chystaného SUV/kupé odvozeného od modelu Atlas. Že nešlo jen o designové cvičení, to dokazují nové neoficiální fotky, na kterých si můžeme v předstihu prohlédnout sériovou verzi.

Jak se dalo očekávat, ta je trochu decentnější. Přední část s propojenými světlomety je minulostí, stejně jako efektní záď. Základní tvary karoserie zůstaly stejné, sériový vůz se ale liší vnějšími rozměry. Cross Sport měří na délku 4905 mm, široký je 1989 mm, vysoký 1719 mm a stojí na podvozku s rozvorem 2980 mm. Jinak řečeno, rozvor je shodný s velkým Atlasem. „Kupé“ je kratší, na šířku přerůstá základní SUV o jeden centimetr a je zhruba o šest centimetrů nižší. Pro zajímavost, zmíněný koncept byl ještě širší (2021 mm) a nižší (1702 mm).

Volkswagen Atlas dorazí také v provedení „BMW X6“. Američtí zájemci se dočkají za rok

Podle informací kolegů z magazínu Carscoops, kteří se odkazují na čínský web CNBeta, bude pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Zájemci ale dostanou k dispozici i atmosférický šestiválec. Koncept byl prezentován také jako hybrid kombinující motor 3.6 V6 FSI s dvojicí elektromotorů. Provedení se slabšími bateriemi nabízelo dohromady 231 kW (314 k), zatímco plug-in hybrid sliboval 265 kW (360 k) a celkový dojezd v elektrickém režimu 42 km.

Na americký trh dorazí Volkswagen Atlas Cross Sport, pokud se tak tento model opravdu bude jmenovat, příští rok. U nás se Atlas neprodává a téměř jistě nedojde ani na tuto variaci na BMW X6. Pořád si ovšem můžete pořídit Audi Q8.

Foto: CNBeta

Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: