Vietnamská značka VinFast ukázala, s čím přijede na pařížský autosalon

  • VinFast je nová automobilová značka

  • V Paříži představí ve světové premiéře první dva své modely 

  • Aktuálně byly zveřejněny obrázky, které ukazují, jak bude nový vietnamský sedan a SUV vypadat 

Zatímco známé automobilky se z pařížského autosalonu ve velkém odhlásily, ty asijské pořád vidí v akci tradiční koncepce zajímavou příležitost, jak se ukázat světu. A tak se zde kromě jiného představí zbrusu nové jméno VinFast. Tahle vietnamská společnost přiveze hned dvě světové premiéry.

Automobilka VinFast představí na autosalonu v Paříži své SUV (čím také začít jiným), které doplní tradiční sedan. Jejich podobu už dříve naznačily základní vizualizace, dnes se můžeme díky oficiálním obrázkům podrobněji podívat, jak tato vietnamská auta vypadají.

Doporučujeme: Nový čínský crossover Byton chce oslovit „řidiče“, kteří se rádi nevěnují řízení

Design ale přímo z Vietnamu nepochází. Vzhled má na svědomí studio Pininfarina. Přesto Vietnam jako takový podobu nových aut ovlivnil. Tamní veřejnost totiž vybírala z dvaceti skic tu, která se má dále rozpracovat. Do hlasování se údajně zapojilo více než 62 tisíc zájemců. Na technické údaje je pořád příliš brzy, takže zatím ani není jasné, o jak velké automobily půjde.

Za automobilkou VinFast stojí Vingroup, jedna z největších soukromých společností ve Vietnamu. Ta se zaměřuje zejména na nemovitosti. Vstup do automobilového průmyslu má podle starší tiskové zprávy „posílit průmyslový rozvoj Vietnamu, modernizovat zemi a zlepšit životy vietnamských obyvatel“.

Vietnamská značka VinFast ukázala, s čím přijede na pařížský autosalon
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.31%) 26 hlas/ů

1 komentář

  1. drzim palce at se znacce dari… a aby nedopadli jako MY, kdy ze svetovych mozků a tzlatých rukou zbyla jen nadenicina pro cizi krporace… mylsím, že bychom s něčím podobným měli zkusit přijít..dokud je to možné…nastartovat průmysl, zemědělství..být čeští originální, soběstační a světoví – máme na víc!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: