Videodojmy: Mazda3 Skyactiv-G122

Pozor, dnes se bude hrozně chválit! Pravidelní diváci našich videodojmů vědí, že dokážeme najít mouchy na čemkoliv, ale nová Mazda3 nás opravdu nadchla.

Mazda je relativně malá automobilka, která ráda dělá věci po svém. A zatím u žádného mainstreamového modelu nevykročila tak daleko mimo hlavní proud jako v případě nové generace kompaktu Mazda3. Design, koncepce ovládání, strategie pohonných jednotek, ale třeba i cenová politika, to všechno se výrazně vymyká běžným poměrům v nižší střední třídě.

Nová Mazda3 vs. Scala a spol: Podrobné srovnání údajů s pěti konkurenty

Odlišnost za každou cenu je riskantní strategie, která málokdy funguje. V případě nové Mazdy 3 ale všechno do sebe dokonale zapadlo. Výsledkem neortodoxního přístupu Mazdy je auto, které se výborně řídí, příjemně ovládá a za jeho volantem se bude stejně dobře cítit zkušený řidič se sportovními choutkami jako opatrný začátečník nebo zralejší jedinec.

Ani s tou cenou to není tak hrozné, jak se zdá při prvním pohledu do ceníku. Mazda3 je opticky drahá, protože má neuvěřitelně rozsáhlou standardní výbavu. Při jejím dorovnání určitě nevychází dráž než nejlepší etablované modely nižší střední třídy, s nimiž se může směle měřit. Podrobně to všechno rozebereme ve videu.

Videodojmy: Mazda3 Skyactiv-G122
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 14 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Pěkně natočená recenze. Mazda je jedna z posledních automobilek, která nevyměnila rychlý zisk za poctivý přístup ke konstrukci a technice.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: