Videodojmy: Dacia Duster 1.5 dCi 4×4

Dacia Duster je neuvěřitelně populární SUV, které před časem dorazilo na trh ve své druhé generaci. My jsme ji prověřili jak v klasickém redakčním, tak i v dlouhodobém testu, kdy nám vůz dělal společnost zhruba čtyři měsíce. A právě o tom, jak se nám s touhle cenově velmi dostupnou čtyřkolkou žilo, je další díl našich videodojmů.

Dacia Duster 1.5 dCi 4×4 na brzdě: Jak vysoký výkon má starší motor bez močoviny?

Druhá generace Dusteru je pro každodenní soužití mnohem přijatelnější než tomu bylo dříve. Snáze si zde najdete správnou polohu za volantem, je tišší, na dálnici komfortnější, prostě po všech stránkách lepší. Přestože tu pořád jsou jisté nedokonalosti pramenící zejména z nízké pořizovací ceny, ty čtyři měsíce ve společnosti Dusteru byly všeobecně příjemné.

Videodojmy: Dacia Duster 1.5 dCi 4×4
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (58.26%) 23 hlas/ů
Sdílejte

10 KOMENTÁŘE

 1. Co očekávat od lháře, který tvrdí, že současný Duster nemá štelování výšky bezpečnostních pásů? Vlastním jednoho z prvních Dacanů který se v roce 2010 do naší republiky dovezl a už i ten výškově nastavitelné pásy měl.
  Takovým rádoby odborníkům by měli okamžitě odebrat novinářský průkaz. I to by byl velice mírný trest. Ve středověku by ho upálili za kázání bludů.

  • Tak potom to, čo prajete redaktorovi, prajete i sám sebe. Vlastním súčasnú generáciu Dustera vo výbave Prestige r. v. 2018 (teda tú najvyššiu) a výška bezpečnostných pásov sa štelovať nedá! Prvá generácia ich štelovateľné má, súčasná nie.

 2. Ve výsledku toho moc neřekl. Hlavní přednosti které jsou sice až v plný palbě nezmínil. Jediný s čím mohu souhlasit není to auto do Prahy.

 3. Vy jste s každým hned hotov ! Mám nového Dustera a nastavování pásů NEMÁ. Jsem zvědavý, jestli dojde na omluvu.

  • Samozřejmě, že nemá, taky k čemu. Nemá toho víc, hlavně otravných asistentů. On pan redaktor sotva vylezl z gymplu, najel do 100000km, tak umí vše. Hlavně zmínka o tom, že Duster nepřipouští sportovní jízdu. Dali jsme s kolegou závod na okreskách s Kodiaqem a Duster ho deklasoval o třídu. Za poloviční cenu – mám ho v plné výbavě.

  • Jojo….před deseti léty, kdy jsem si vozil zadek v 735i jsem si taky říkal, že auto s přirozením ve znaku, natož pak socka Dacia mi práh domu nepřekročí. No vidíte, teď mám už Dachny dvě, maximální spokojenost – pravda, trošku poladěné turbomotory a zlepšené brzdy a podvozek, no a vážně pokukuji po Meganu RS….:)
   Takže – Nikdy neříkejte Nikdy.

 4. Za ty peníze je to povedené auto,Duster a i celkově Dacia šla hodně nahoru.Nejsou to auta na moc velkou parádu ani na závody.Ale spolehlivě svého majitele převeze z bodu A do bodu B a ještě ke všemu soused nebude Dacii závidět.Trochu zručný řidič si hafo věcí udělá sám,protože jsou to auta na dnešní dobu jednoduchá,což zase každý rozumný člověk uzná a při pořizování bude koukat i na svou peněženku.A super machři,co znají jen dvě byliny jako kravské lejno a bodlák,tak si koupí BMW,AUDI,aby bylo vidět že jsou něco víc,nebo že mají víc než ostatní……..a pak si drbou hlavu,když auto za melouna se vysype po 50 tisících kilometrech a oprava je za 70 litrů.A ani to auto za melouna není dokonalé a ideální na 100 %……..tak i přes nějaké nedostatky bych si tu Dačku v klidu pořídil a jsem si jistý,že bych nelitoval.

 5. Tak pánove zakopejte válečnou sekeru, někdo má rád holky, jiný vdolky. Dacií mám taky, tahám za ním tunu a půl přívěs 6 litrů/100. Vystříkané dutiny a pdvozek elaskònem, vyměny do 6000km . Dacia je předefším kult a životní styl!

 6. Duster, že nemá sportovní ambice??? Pravda, s tím chrochtákem možná ne, ale mám 1,2TCe 4×4 a na okreskách mě zatím nikdo nepředjel. Naopak, nechávám na členité trati za sebou mnohá prémiová auta a to ještě nemám mapy ŘJ poladěny na vyšší výkon. Brzdy naprosto skvělé, stabilita neskutečná – a díky lehoučké váze motoru se nadšeně vrhá do zatáček, jak Hatch Back.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: