Videodojmy: BMW Z4 G29 sDrive30i

BMW Z4 nové generace vzbuzovalo hodně pozornosti už od roku 2017, kdy automobilka představila koncept. Možná to bylo tím, že od ukončení prodeje staré Z4 uplynula už poměrně dlouhá doba, možná za to mohlo spojení s Toyotou, která na stejném základu postavila kupé Supra. Každopádně všichni, kteří se na nový mnichovský roadster těšili, se dočkali začátkem dubna, kdy ho BMW oficiálně uvedlo na český trh.

Kromě vrcholného šestiválce M40i se novinka nabízí také ve dvou čtyřválcových verzích sDrive20i a sDrive30i. Druhá jmenovaná se před časem stala na necelý týden naším redakčním společníkem.

Poprvé za volantem BMW Z4 M40i G29: Další slibný stroj z Mnichova

Roadster Z4 G29 je ve srovnání se svým předchůdcem výrazně širší, ale má také kratší rozvor náprav. Údajně kvůli větší obratnosti a zábavnému řízení. Při vyloženě ostré jízdě poznáte, že jde o vůz bez střechy, který není úplně lehký, zábavný ovšem tento automobil je i se čtyřválcem sDrive30i. A dost možná dokonce i zábavnější ve srovnání s M40i, která je o nějakých 200 kg těžší. Ale více o tom už v dalším našem videu.

Videodojmy: BMW Z4 G29 sDrive30i
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: