Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018

  • BMW Z4 se představuje zatím jen jako koncept

  • Sériové auto uvidíme až na jaře 2018

  • Podle tvůrců se můžeme seznámit s novým designovým jazykem značky

Na přehlídce elegance v Pebble Beach se představilo nové BMW Z4. Namísto produkčního modelu si zatím můžeme prohlédnout jen koncept. Na druhou stranu nelze čekat, že by se do sériové výroby už radikálně proměnil, takže před sebou máte téměř hotové auto, které si budete moci koupit příští rok na jaře.

BMW Z4 Concept (8)
Zásadním prvkem nového designového jazyka značky BMW je změna předních světel z horizontální linky na vertikální
BMW Z4 Concept (5)
Interiér je minimalistický, ale jinak tradiční a otočený na řidiče. Nechybí head-up displej a dotykové ovládání

Jelikož se jedná o koncept, který má upoutat především po stránce designu, o technice nepadlo během představení ani slovo. My už ale víme, že základem produkční Z4 bude platforma společná s japonským znovuzrozeným sporťákem Toyota Supra a že pod kapotou budou prozatím jen řadové čtyřválce 2,0 l s přeplňováním. U BMW však čekáme i šestiválcový třílitr.

Doporučujeme: Test ojetiny: BMW Z4 je skvělá hračka na léto. A brzy nebudou

Na designu nového BMW Z4 je zajímavé především netradiční pojetí přídě. Povšimněte si světel, která nejsou podle zvyklostí horizontální. „BMW Concept Z4 vyjadřuje ze všech úhlů pohledu a ve všech detailech nový designový jazyk BMW. Od dynamicky pojaté přední části přes působivé boky až po ostře seseknutou záď. Několik křivek a jemná souhra mezi plochami karoserie stačí k tomu, aby vytvořily dojem síly a emocí,“ řekl Adrian van Hooydonk, Senior viceprezident BMW Group Design.

BMW uvádí, že se při návrhu nové Z4 soustředilo především na samotnou podstatu řízení a že vlastně bylo auto odstrojeno až na nejnutnější základ. Koncept BMW Z4 se také ukázal jen se střechou dole, ale podle snímků maskovaných prototypů usuzujeme, že se automobilka vrátí ke klasické plátěné střeše.

Otevřít tiskovou zprávu

Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: