Video: Takhle to dopadne, když zkombinujete Smart s motorem 1.9 TDI o výkonu 150 koní

  • Nejvýkonnější sériový Smart ForTwo má lehce přes 100 koní 

  • Italský Volksmart ale nabízí 150 koní a mohl by mít i více 

  • Nad zadní nápravu se nastěhoval motor 1.9 TDI z VW Golf 

Kdo chce dnes rychlý kapesní automobil, ten může sáhnout po Smartu ForTwo Brabus disponujícím přeplňovaným tříválcem o objemu 0,9 litru. Výkon takového vozu je 75 kW (102 k), přičemž akcelerace z nuly na 100 km/h je záležitostí na 8,9 s. Pokud vám to nestačí, pak je další alternativou už pouze radikální tuning. Jeden takový příklad si můžete prohlédnout na videu, kde se předvádí naftový Smart původem z Itálie s motorem o výkonu 110 kW (150 k).

Doporučujeme: Volkswagen T3 Bus po radikálním tuningu má dvanáctiválec od Audi a skoro 500 koní

Sériový miniaturní motůrek se musel odstěhovat z automobilu pryč a na jeho místo přišel známý čtyřválec 1.9 TDI i s převodovkou původem z VW Golf. Asi není potřeba zdůrazňovat, že takový výkon bude s podobně malým a lehkým automobilem dost cvičit, což video celkem jasně potvrzuje. Stejně tak je zřejmé, že zástavba podstatně větší techniky znamená kompletně přepracovanou zadní část.

Takto upravený Smart údajně potřebuje na čtvrt míle přibližně třináct sekund. Například Audi R8 V10 Plus s výkonem 449 kW (610 k) je v této disciplíně rychlejší pouze o zhruba dvě sekundy. Navíc by Volksmart, jak se tento vůz jmenuje, mohl být ještě rychlejší, protože z motoru 1.9 TDI se dá vydolovat klidně o sto koní více.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: