Autor: Redakce
  • Range Rover Sport SVR stanovil nový rekord, když projel trať v Goodwoodu po dvou kolech v čase 2 minuty a 24 sekund

• Za volantem seděl Terry Grant

• Vůz jel během pokusu téměř 100 km/h

Festival rychlosti, který proběhl o uplynulém víkendu v Goodwoodu, opět přinesl zajímavou podívanou zahrnující všechno možné od historických aut po expresní elektromobily. A nechyběly ani kaskadérské kousky, když se Terry Grant pokusil s Range Roverem Sport SVR překonat svůj vlastní rekordní čas zajetý na této trati po dvou kolech.

Terry projel trať v Goodwoodu po dvou kolech v roce 2011 s Nissanem Juke za 2 minuty a 55 sekund. Letos se mu podařilo zdolat stejnou trať s Range Roverem Sport SVR zhruba o půl minuty rychleji. Že to není nic jednoduchého, to ukazují přiložená videa. Nad článkem najdete video zachycující úspěšný pokus, video umístěné níže ukazuje pokus, který skončil ještě před cílem.

Doporučujeme: Range Rover Sport se opět předváděl. Tentokrát vyjel po schodech až k Nebeské bráně

Range Rover Sport SVR použitý pro tento rekord byl údajně zcela sériový. Výjimkou byly pouze upravené diferenciály tak, aby motor poháněl kola na silnici. Zajímavé je, že vůz dosáhl během pokusu maximální rychlosti 96 km/h, což při jízdě „po dvou“ věru není málo.