Video: Podívejte se, jak to vypadá, když kolem vás projede „auto“ rychlostí 806 km/h

  • Testování speciálu určeného k překonání absolutního rychlostního rekordu pokračuje dále 

  • Po úvodních pomalejších pokusech překonal Bloodhound LSR hranici 500 mil v hodině 

  • Zatím nejrychlejší pokus má hodnotu 806 km/h, což na videu vypadá vskutku působivě 

Testování speciálu Bloodhound LSR postoupilo do další fáze. Po odstranění úvodních potíží s motorem se tým pustil do vyšších rychlostí. Prozatímní maximum má hodnotu 501 mil v hodině, což přepočteno na kilometry znamená rychlost 806 km/h. Jak se můžete přesvědčit na úvodním videu, tempo to už je opravdu působivé.

Bloodhound LSR se tak výrazně přiblížil stávajícímu rekordu, který má hodnotu 763,035 mil v hodině (1184,53 km/h). K pokusu překonat tuto hodnotu ale pravděpodobně dojde až příští rok. Aktuálně tým řeší potíže s poškozeními aerodynamických krytů zavěšení zadních kol způsobenými odletujícím prachem. Při jednom pokusu byl v automobilu rovněž aktivován požární alarm, ale naštěstí se ukázalo, že šlo o falešný poplach.

Hyundai Ioniq je nejrychlejší „sériový“ hybrid na světě. K rekordu mu pomohl rajský plyn

Kvůli přesné analýze jízdních odporů nejprve nebyl aktivován brzdicí padák. Bloodhound LSR se rozjel na zhruba 790 km/h, následně byl odstaven hlavní motor a vůz se nechal zpomalit na 320 km/h, kdy byly aktivovány klasické brzdy. Při dalším pokusu, který už se dostal přes 800 km/h, už k použití padáku došlo.

Absolutním cílem tohoto projektu ovšem není překonání stávajícího rekordu, ale pokoření hranice 1000 mil v hodině (1609 km/h). Takže si při prohlížení úvodního videa můžete představit, že ve finále by se měl tento stroj pohybovat dvakrát tak rychle. Nebo to můžete alespoň zkusit.

Video: Podívejte se, jak to vypadá, když kolem vás projede „auto“ rychlostí 806 km/h
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: