Video: Nový VW Passat Variant (ne)prošel losím testem. Vykázal až příliš velkou chuť k přetáčivosti

  • Španělský magazín km77 vzal do svého tradičního losího testu nový Volkswagen Passat Variant 

  • Ačkoliv se Passat v praxi projevuje i při ostrém tempu jako velmi stabilní, v losím testu vykázal příliš velký sklon k přetáčivosti 

  • Passat test zvládl v maximální nájezdové rychlosti 73 km/h. Pro srovnání, Peugeot 508 SW projel testem rychlostí vyšší o 4 km/h

Španělský magazín km77 vzal do svého tradičního losího testu nový Volkswagen Passat Variant ve sportovním provedení R-Line. Ačkoliv se tento model projevuje v běžném provozu jako velmi jistý, a to i při vyloženě sportovní jízdě někde po okreskách, losí test nedopadl úplně podle očekávání. Jak se můžete přesvědčit v úvodním videu, Passat Variant se při vyhýbacím manévru ukázal jako poněkud přetáčivý.

Testovaný exemplář stál na devatenáctipalcových kolech obutých do pneumatik Pirelli Cinturato P7 o rozměru 235/40 R19 a měl standardní odpružení (sportovní se i k výbavě R-Line dává jen za příplatek). Všechny pokusy proběhly se zapnutým ESP, nicméně vůz vyžadoval od řidiče velkou míru spolupráce. I přes přítomnost stabilizačního systému měl v rychlostech kolem 76 km/h výraznou tendenci přejít do přetáčivého smyku. Čistý průjezd nakonec automobil zvládl při maximální rychlosti 73 km/h. Ve vyšších rychlostech se už mezi kužely nevešel.

Škoda Kodiaq RS zvládla losí test v rychlosti o 2 km/h nižší než běžný Kodiaq. Ne, není to překvapení

Vzhledem k tomu, že magazín km77 považuje auta za dobrá, pokud zvládnou losí test v rychlosti 77 km/h (odtud pramení jeho název), Passat Variant zrovna nezazářil. Bohužel ale na youtube kanálu španělských kolegů není prakticky žádný přímo srovnatelný konkurent, abychom si udělali úplný obrázek o tom, jaký vlastně výsledek Passatu Variant je. Předpokládali bychom, že podobně se bude chovat každé takto velké kombi, protože má zkrátka příliš velkou a těžkou záď. Ale třeba se časem dočkáme.

Jediný vůz, který by se dal považovat za konkurenta a testem prošel, byl Peugeot 508 SW. Ten dosáhl maxima 77 km/h, což je o 3 km/h horší výsledek oproti 508 s karoserií liftback, respektive o 4 km/h lepší hodnota oproti Passatu Variant. Peugeot 508 SW je ale výrazně menší než Volkswagen. Každopádně je dobré vidět, co se s velkým kombi značky VW při vyhýbacím manévru děje, abyste z toho případně nebyli překvapeni.

Video z testu Peugeotu 508 SW si můžete prohlédnout zde:

Video: Nový VW Passat Variant (ne)prošel losím testem. Vykázal až příliš velkou chuť k přetáčivosti
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE

  1. Každy kdo kdy řídil auto ví, že pretačeni auta se dá bez problemu zvladnou.
    Označil bych to dokonce za chteny efekt. Nejhorsi jsou auta nedotačivá. Ty by se vubec neměly prodávat.

  2. SUV Opel Grandland X (základ má v Peugeot 3008) to zvládl bez problému rychlostí 80 km/h. Jó není nad koncern!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: