Video: Elektromobil Lucid Air se předvádí v pohybu. Tisíc koní byste mu ale netipovali

  • Společnost Lucid poprvé ukázala svůj nový elektromobil v pohybu 

  • Lucid Air by měl nabídnout výkon až tisíc koní 

  • Sériová výroba začne příští rok 

Přibližně v polovině prosince se světu poprvé ukázal Lucid Air. Pokud vám toto jméno nic neříká, není to zas až takové překvapení, protože jde o zcela novou značku a model Air má být jejím vůbec prvním sériovým automobilem. Než s ním poprvé vyrazí reální zákazníci do ulic, bude to trvat ještě zhruba rok. Automobilka samotná už ale Air do reálného provozu vzala a natočila při tom nové video.

Zájemci si tak mohou poprvé prohlédnout Lucid Air v pohybu na silnici. Bohužel ale na videu není vidět nic ze slibovaných nadprůměrných dynamických schopností. Air má totiž nabídnout výkon až 1000 koní, což by mohlo v praxi stačit na kdejaký supersport. Dojezd se údajně dostane přes hranici 600 km.

Doporučujeme: Lucid Air — Nová konkurence Tesly dostane 1000 koní, ujede přes 600 km a nabídne vzduchový podvozek

Air ovšem nemá být pouze o brutálním zrychlením. Lucid slibuje také zajímavé jízdní vlastnosti kombinované na druhé straně s vysokou mírou pohodlí. Důkazem je jak přítomnost vzduchového odpružení, tak systém aktivně potlačující hluk v interiéru, kde by díky tomu mělo panovat dokonalé ticho.

Uvidíme, co přinesou další měsíce. Finální parametry společnost Lucid zatím nezveřejnila. Sériová výroba by měla odstartovat v příštím roce.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. ,,Dojezd se údajně dostane přes hranici 600 koní,,
    Nejak nemuzu najit kolik ujede normalizovany kun a tudiz nevite nekdo kolik je 600 koni v km ? Otazka je taky zda se dojezd pocita do doby nez zhebne nebo jen kdyz klesne rychlost pohybu pod prijatelnou. Kazdopadne kdyz bych pocital ze 1 kun = 50 km (muj odhad) tak to pak ma tento elektromobil dojezd 30000km coz uz je tedy slusne cislo 🙂

  2. Jeste je mozne ze kun ma 4 nohy, potazmo 4 stopy. Kdyz to pronasobime 0.3048*4*600=732 km
    coz je asi nejpresnejsi udaj vubec 🙂

PŘIDAT KOMENTÁŘ: