Lucid Air: Nová konkurence Tesly dostane 1000 koní, ujede přes 600 km a nabídne vzduchový podvozek

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Na Teslu se chystá nová konkurence. Jmenuje se Lucid Air 

  • Společnost Lucid vznikla v roce 2007 v Kalifornii, model Air je její první model

  • Těšit se máme na prvotřídní komfort a zajímavou dynamiku

  • Nový elektromobil dostane až 1000 koní, na jedno nabití ujede přes 600 km

  • Výroba by měla začít v roce 2018

Jméno Lucid Motors vám asi mnoho neřekne. Zatím. Jde o americkou společnost, která vznikla v roce 2007. Prvotní úsilí bylo věnováno vývoji výkonných baterií a až později (v roce 2014) se začal připravovat také první vůz, který byl právě odhalen. Jmenuje se Air a došlápnout by si měl kromě jiného také na modely značky Tesla.

Doporučujeme: Podívejte se, jak „vidí“ okolní svět autopilot v elektromobilu Tesla

Tesla ale může být zatím ještě celkem v klidu. Společnost Lucid Motors sice vydala poměrně bohatou galerii a video, ale první zákazníci si na svůj automobil počkají ještě zhruba dva roky. Výroba by měla začít až ve druhém pololetí 2018. K dispozici navíc nejsou ani příliš podrobné technické informace, i když prvotní stručné představení slibuje hodně zajímavý vůz.

Lucid Air nabídne díky velmi výkonným bateriím až 1000 koní. Zároveň automobilka slibuje dojezd přesahující 600 km. Akceleraci z nuly na amerických 60 mil v hodině (96 km/h) údajně zvládne tato elektrická novinka za 2,5 s. Jaké přesné uspořádání hnacího řetězce bylo použito, to tisková zpráva nezmiňuje. Pouze říká, že jde o vlastní vývoj a že motor a převodovka jsou integrovány do jednoho celku.

Doporučujeme: Hyundai Ioniq Electric vs. Nissan Leaf vs. BMW i3: Kdo dojede nejdál? Na 200 km zapomeňte

Zájemcům se zároveň dostane prvotřídního komfortu. Podvozek pracuje se vzduchovým odpružením, k dispozici bude audiosystém čítající 29 reproduktorů a ve druhé řadě může být dvojice luxusních sedadel. Lucid slibuje rovněž schopnost autonomního řízení a mnoho různých asistentů.

Jak celý projekt dopadne, to se teprve uvidí. Základní cena byla stanovena přibližně na 1,6 milionu korun (v přepočtu), plně vybavené exempláře budou stát zhruba o milion víc. Pokud vás model Air zaujal, můžete si ho už teď rezervovat.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?