Na veletrhu e-Salon je k vidění pár novinek a různé elektrické dopravní prostředky (galerie)

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Dnes se otevírá veletrh e-Salon pro veřejnost 

  • K vidění je pár novinek a různé elektrifikované dopravní prostředky od elektrokol přes auta až po letadlo 

  • Nejhezčím exponátem je replika trojejbusu z roku 1906

  • Veletrh e-Salon můžete navštívit do neděle v pražských Letňanech 

Elektrifikovaná doprava se pomalu rozšiřuje také v České republice. Dokazuje to kromě možnosti parkovat v Praze s elektromobily a hybridy zdarma také třeba první ročník veletrhu e-Salon, zaměřeného právě na takzvanou čistou mobilitu. Koná se v Letňanech a pro veřejnost bude otevřen od dnešního dne do neděle.

Akce e-Salon do jisté míry odráží realitu čisté mobility v České republice. Fanoušci elektromobilů a hybridů se sice mohou chlubit meziročními nárůsty prodejů v řádech desítek procent, fakticky je ale podíl těchto automobilů zanedbatelný (letos u elektromobilů 0,2 %). A tak ani veletrh e-Salon není akce příliš velkých rozměrů.

Na český trh dorazily další dva nové elektromobily a dva hybridy. Nejzajímavější je e-tron

Návštěvníci se mohou těšit na jednu halu obsazenou oficiálními značkami (Audi, Volkswagen, Toyota, Lexus, Nissan nebo Hyundai), druhou halu, kde jsou méně známé značky a kde jsou k vidění také různé koloběžky, elektrokola nebo třeba elektrické letadlo. To je v podstatě vše. K dispozici je ještě třetí hala, kde se budete moci s různými elektromobily alespoň symbolicky svézt. V této hale jezdí také vůbec nejzajímavější exponát celé výstavy. Replika trolejbusu z roku 1906 dokazuje, že elektromobil jako takový není ničím novým.

V galerii najdete přehled toho, co je na veletrhu e-Salon k vidění. Pokud vás fotky přesvědčí, můžete se na veletrh e-Salon vypravit od dnešního dne až do neděle.

Na veletrhu e-Salon je k vidění pár novinek a různé elektrické dopravní prostředky (galerie)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: