Už po roce dostává Toyota Supra lepší motor i podvozek. Zatím v Japonsku a USA

  • Vyšší výkon se promítl také do zrychlení z 0–100 km/h, které je nyní o 0,2 s lepší

  • Edice nese jméno Supra RZ Edition a má limitovaná barevná provedení karoserie

  • Kromě motoru se vylepšení týká také interiéru a jeho výbavy

Nová generace Toyoty Supra, která se prodává teprve lehce přes rok, bude na domácím trhu nabízena s posíleným motorem a upraveným podvozkem pro ještě dynamičtější jízdní vlastnosti. Prodávat se bude jako modelový rok 2021, což znamená, že první kusy by k zákazníkům měly dorazit někdy na konci letošního léta.

Přepracovaný model nese označení Supra RZ Edition a v podstatě se jedná o stejné úpravy, které byly provedeny na verzi určené pro americký trh. To znamená, že vylepšená Supra s přeplňovaným zážehovým šestiválcem B58 od BMW bude mít o 14 % vyšší výkon. Naroste z 250 kW (340 k) a 495 Nm na 285 kW (388 k) a 500 Nm.

Supra RZ Edition bude v Japonsku k mání v sedmi barevných provedeních
Interiér dostal nový středový displej, jehož uhlopříčka se zvětšila ze stávající 6,5palcové na 8,8palcovou

Vyšší výkon se promítl také do zrychlení z 0–100 km/h, které je o 0,2 s lepší, takže obligátní disciplína proběhne už za 3,9 sekundy oproti předchozím 4,1 s.

S větším počtem kilowattů přichází také upravený podvozek, který ještě více omezí již beztak nepatrné náklony karoserie, a nová vzpěra v přední části vozu zlepšující torzní tuhost karoserie.

Test Toyota GR Supra: Der Japaner

Toyota Supra RZ Edition dostala do vínku také nové barvy karoserie, přičemž některé jsou určené pouze pro předem stanovený počet kusů. Příkladem budiž šedá barva Matte Storm Gray Metallic (27 kusů) nebo modrá Horizon Blue (100 kusů), kterou znají hráči počítačové hry Gran Turismo Sport.

Supra RZ Edition bude v Japonsku k mání celkově v sedmi barevných provedeních a v závislosti na zvolené barvě se majitelé dočkají také obšívání volantu, sedadel a přístrojové desky ve stejné barvě. Interiér je nově vybaven novým středovým displejem, jehož uhlopříčka se zvětšila ze stávající 6,5palcové na 8,8palcovou.

Už po roce dostává Toyota Supra lepší motor i podvozek. Zatím v Japonsku a USA
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: