Trh v Číně se odrazil ode dna. Prodeje aut vzrostly čtyřnásobně

  • V únoru se v Číně prodalo celkem pouhých 250 tisíc nových aut

  • Volkswagen Group v Číně provozuje 24 výrobních závodů

  • Očekávaný roční pokles prodejů za letošní rok Volkswagen odhaduje na 3-15 procent

Koncern Volkswagen Group očekává až čtyřnásobný meziměsíční nárůst prodejů nových aut na čínském trhu, který se pomalu vzpamatovává z ekonomické rány, kterou mu zasadila pandemie Covid-19.

Šéf VW Group China Stephan Woellenstein magazínu Automotive News řekl: „Jsme opatrně optimističtí, z nejhoršího bychom se měli dostat během dvou až tří měsíců.“

Woellenstein rovněž uvedl, že v březnu očekává čtyřnásobné zvýšení prodejů oproti únoru, kdy se v Číně celkově prodalo pouze 250 tisíc nových aut. A to navzdory faktu, že březen byl prodejně nadále poměrně slabým.

Volkswagen Group v Čině provozuje 24 výrobních závodů, přičemž pouze dva zatím zůstávají zavřené (Čchang-ša a Urumči).

Z automobilky největším výrobcem roušek. Proti koronaviru pomáhají BYD i Škoda

Hlavní postava čínské divize Volkswagen Group k nárůstu prodejů rovněž řekl: „Máme stále větší množství indicií, že se čínský trh zotavuje. Do poloviny roku bychom se mohli vrátit k loňskému plánování. Na čínský trh se vrací naděje.“

Volkswagen Group očekává roční pokles na čínském trhu v rozmezí 3-15 procent. Navzdory nepříznivé prognóze ale koncern potvrdil další investice čtyř miliard eur, tedy zhruba 110 miliard korun. Z toho téměř 40 procent půjde do elektrifikace modelového portfólia.

Volkswagen plánuje od roku 2025 prodávat v Číně 1,5 milionů elektromobilů ročně.

Trh v Číně se odrazil ode dna. Prodeje aut vzrostly čtyřnásobně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: