Toyota a Suzuki plánují obchodní spolupráci

Společnosti Toyota Motor Corporation (Toyota) a Suzuki Motor Corporation (Suzuki) dnes oznámily uzavření dohody o hledání cest vedoucích k budoucí obchodní spolupráci.

Automobilový průmysl se rychle mění. Celé odvětví se musí soustředit nejen na vývoj automobilů, ale i na zkoumání vyspělých technologií, které ovlivňují další oblasti, jakými jsou životní prostředí, bezpečnost a IT. Kromě výzkumu a vývoje zajišťovaného jednotlivými společnostmi je stále důležitější spolupracovat s ostatními automobilkami na rozvoji infrastruktury či na zavádění nových průmyslových standardů.

Automobilka Suzuki, zaměřující se především na minivozy, důsledně vyvíjí své technologie tak, aby dokázala nabízet automobily za vysoce konkurenceschopnou cenu. Nicméně v souvislosti s nároky výzkumu a vývoje vyspělých a budoucích technologií pociťuje Suzuki rostoucí nejistotu. Toyota se na druhé straně věnuje výzkumu a vývoji v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a informačních technologií, nicméně uvědomuje si, že by v budoucnu mohla zaostávat za svými konkurenty v Severní Americe a Evropě při zavádění standardů a uzavírání partnerství s ostatními společnostmi.

Automobilky Toyota a Suzuki proto začaly zkoumat možnosti spolupráce s cílem zaměřit se na řešení slabých stránek obou společností. Uvedené jednání staví na nezbytné podmínce, že obě tyto společnosti si budou i nadále konkurovat v rámci hospodářské soutěže dvou nezávislých subjektů. Toyota a Suzuki nabízejí podobné možnosti spolupráce i ostatním výrobcům, a to s cílem postupné standardizace tohoto odvětví.

„Toyota stojí na špičce odvětví a představuje mimořádně spolehlivou společnost, která aktivně pracuje na vývoji různých vyspělých a budoucích technologií. Cením si toho, že se Suzuki zapojí do rozhovorů s Toyotou s cílem hledat možné oblasti partnerské spolupráce,“ říká Osamu Suzuki, předseda představenstva automobilky Suzuki, a doplňuje: „O této možnosti jsem nejprve hovořil s panem Soičirem Toyodou, honorárním předsedou automobilky Toyota, a jsem velmi vděčný i za zájem, který projevil prezident Akio Toyoda. Budeme pokračovat v diskusích ohledně budoucnosti Suzuki.“

„Jelikož celé prostředí v automobilovém průmyslu prodělává prudké změny, musíme umět reagovat na změny, abychom byli schopni přežít. Kromě výzkumu a vývoje, kterému se každá automobilka věnuje samostatně, je velmi důležité mít partnery s identickými cíli a zapálením pro věc,“ vysvětluje dohodu Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota, a dodává: „Rádi bychom se drželi politiky trvale otevřených dveří vůči novým příležitostem spolupráce, což přispěje nejen ke schopnosti vyrábět stále lepší automobily, ale i k rozvoji celého automobilového průmyslu.“

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: