Toyota Supra se představí v Goodwoodu. Dostane řadový šestiválec od BMW

  • Toyota Supra zažije premiéru na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 

  • Pod kapotou skutečně zamíří mimo jiné šestiválec od BMW

  • Prodávat se ale budou i čtyřválcové verze

Prozatím jsme viděli jen koncepty, upoutávky a závodní speciály. Na produkční verzi dlouho slibovaného sportovního kupé Toyota Supra stále čekáme. Čekáme však také na technicky příbuzné BMW Z4, jehož vývoj probíhá společně s Toyotou. Premiéru oba vozy zažijí zřejmě už tento týden na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Toyota potvrdila, že Supru ukáže v Goodwoodu sice jen jako prototyp, ale už ve finální podobě, která se do sériové výroby prakticky nezmění. BMW by zároveň mohlo ukázat roadster Z4, ale to ještě nebylo oficiálně potvrzeno. Ovšem nedávné představení „maskovaných“ prototypů naznačuje, že premiéra německého roadsteru je rovněž na spadnutí.

Doporučujeme: Toyota Supra slaví 40 let. Věhlas získala díky tuningu

Japonská automobilka také definitivně potvrdila, že i Supra dostane řadový šestiválec od BMW a pohon zadních kol. S pravděpodobností hraničící s jistotou půjde o třílitr z BMW M240i s parametry 250 kW (340 k) a 450 Nm. Jelikož se Toyota o Supře vyjadřuje jako o „puristickém sportovním autě s historickým odkazem“, snad dostane i manuální převodovku.

Vedle vrcholného přeplňovaného šestiválce se ale bude prodávat také přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec ve dvou provedeních. Jak prozrazují dřívější informace, základní verze má mít výkon 141 kW (192 k) a točivý moment 320 Nm. Silnější verze přeplňovaného dvoulitru pak pošle na zadní kola výkon 185 kW (252 k) a točivý moment 400 Nm. I tyto motory pocházejí od BMW.

Toyota Supra se představí v Goodwoodu. Dostane řadový šestiválec od BMW
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: