Tokio 2017: Mitsubishi Evo se vrátilo. Tak co, máte radost?

  • Mitsubishi oživilo jméno Evolution 

  • Nástupce slavného Eva ale nečekejte, jde o elektrický crossover 

  • Vůz používá tři elektromotory a umělou inteligenci 

  • Studie e-Evolution Concept vám dokonce bude radit, jak máte řídit 

Další novinkou tokijského autosalonu je Mitsubishi e-Evolution Concept. Slovo „Evolution“ zaručeně vyvolá u pamětníků legendárního Eva velká očekávání, ta ale opravdu nejsou na místě. Japonská novinka totiž doslova ztělesňuje vše, co majitelé Lanceru Evo nenávidí. Je to crossover, má elektrický pohon a navíc ho ani nemusíte příliš řídit.

Také Mitsubishi se vydalo aktuálně velice moderní cestou. V tiskové zprávě slibuje zrychlení vývoje elektrického pohonu, vynikající konektivitu a samozřejmě více crossoverů (kolikrát jsme tyhle sliby už slyšeli od jiných značek…). Právě proto vypadá koncept e-Evolution tak, jak vypadá. Je to zvláštní mix hatchbacku a SUV, poháněný hned třemi elektromotory.

Doporučujeme: Mitsubishi Lancer se vrátí. Ale jen do Asie a jako Renault s jiným logem na masce

Vzadu najdeme u každého kola jeden elektromotor, ten třetí se pak stará o přední nápravu. Dvojice nezávislých elektromotorů vzadu zdárně supluje aktivní diferenciál, takže v zatáčkách tato studie úplně pomalá nebude. Navíc jsou těžké baterie dnes už klasicky umístěné v podlaze auta, což pomáhá snížit těžiště. Žádná přesná čísla týkající se výkonu nebo třeba dojezdu ovšem Mitsubishi nezveřejnilo.

Automobilka ale slibuje přítomnost umělé inteligence. Ta kromě jiného během prvních kilometrů s novým řidičem za volantem rozpozná jeho styl a dovednosti a následně vypracuje tréningový program, v rámci kterého bude řidiči radit, jak řídit lépe a ten si díky tomu údajně nakonec vůz více užije. Také v tomto kontextu vzpomínáte na sedan s velkým křídlem, propracovaným pohonem všech kol a výkonem zhruba 300 koní, kde bylo vše jenom a pouze na řidiči?

Tokio 2017: Mitsubishi Evo se vrátilo. Tak co, máte radost?
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68.33%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: