Titul Auto roku v ČR získala Felicia i Mercedes SLS AMG. Prohlédněte si vítěze od roku 1994

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Prvním oficiálním autem roku se stala Škoda Felicia 

  • V historii české ankety zvítězilo pouze jedno opravdu sportovní auto 

  • Škoda je nejčastějším držitelem tohoto titulu. Českým autem roku se stalo celkem už sedm mladoboleslavských modelů 

Dnes večer bude vyhlášeno nejlepší auto v ČR pro rok 2017. V hlavní kategorii vzejde vítěz z pětice Kodiaq, Tiguan, Ateca, Giulia a Volvo V90. Kromě 25 porotců ovlivnilo výsledek také hlasování veřejnosti. V přiložené galerii si můžete připomenout všechny modely, které už titul Auto roku získaly.

Doporučujeme: Světovým autem roku bude Jaguar F-Pace, Audi Q5 nebo VW Tiguan. Kodiaq má smůlu

Vše začíná u Felicie, která získala titul Auto roku 1994/1995. Škoda obecně si na neúspěchy na domácí půdě příliš stěžovat nemůže. Autem roku v ČR se stala také Fabia (hned ve dvou generacích), Yeti, Superb i Octavia. Očekává se, že tuto skupinu dnes rozšíří také Kodiaq.

Od roku 2010 měla Česká republika dvě ankety — Auto roku a Auto roku KMN, kde hlasovali pouze členové Klubu motoristických novinářů, zatímco druhou anketu významně ovlivňovaly hlasy veřejnosti. Díky tomu získal titul Auto roku 2011 Mercedes-Benz SLS AMG. Žádné jiné takto sportovní auto dosud neuspělo, přestože se třeba letos v nominaci objevilo Audi R8.

Doporučujeme: 10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout

Jak je vidět v přiložené galerii, anketě Auto roku v ČR vládnou spíše levnější modely. Uspěl třeba Golf, Opel Corsa, Peugeot 307 nebo Mazda3. Výjimkou potvrzující pravidlo je kromě zmíněného Mercedesu ještě Range Rover Evoque. Ten získal titul Auto roku KMN v roce 2012.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: