Tesla postavila plicní ventilátor z dílů svého elektromobilu

  • Kalifornský výrobce elektromobilů oznámil, že postavil ventilátor z dílů Tesly Model 3

  • Jde zatím o prototyp, firma zveřejnila video, na kterém popisuje jeho funkci

  • Do výroby zdravotnických přístrojů se zapojily i další automobilky

Máme hotový plicní ventilátor, oznámila kalifornská automobilka Tesla. Podařilo se jí vyrobit prototyp přístroje na podporu dýchání, který je kompletně sestavený z dílů elektromobilu Model 3. Firma výstředního miliardáře Elona Muska je tak dalším z výrobců aut, který se rozhodl pomoci v boji proti koronaviru. Do výroby se už zapojil třeba Ford nebo čínský BYD, který šije roušky.

Plicní ventilátor Tesly používá dotykový displej zábavního systému z Modelu 3. Na něm se ukazují důležité hodnoty, které může sledovat lékař a podle toho korigovat svou léčbu pacienta. Řídící jednotka z vozu pak ovládá proudění vzduchu přes nejrůznější ventily tak, aby se dostal ve správném množství a tlaku k pacientovi.

Karanténa Česka přinesla méně nehod i mrtvých. Policie přesto vyrazí měřit

Fakt, že Tesla použila k výrobě plicního ventilátoru vlastní díly, znamená, že může tento zdravotnický přístroj vyrábět rychleji. Nemusí totiž spoléhat na externí firmy dodávající součástky. Její inženýři navíc díly dobře znají a tak se jim s nimi lépe pracuje.

Tesla natočila také video, na kterém podrobně ukazuje, jak její ventilátor funguje. Video je v angličtině a podívat se na něj můžete v záhlaví tohoto článku.

Tesla postavila plicní ventilátor z dílů svého elektromobilu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: