Tesla omezuje Autopilota. Už nedovolí překračovat rychlost na obousměrné silnici

Zdroj: Tesla
  • Funkce Autopilot nyní nedovolí překročit rychlostní limit

  • Zákazníkům se aktualizace moc nelíbí

  • Tesla se tím chce především „pojistit“

  • Zavedení nové generace Autopilota se prozatím odkládá

Funkce Autopilot, kterou mnozí mylně považují za první autonomní systém řízení vozu, se dočkala dalšího omezení. Poslední aktualizace nedovolí systému překračovat rychlostní omezení na obousměrné silnici a častěji vysílá vyrování, pokud řidič nedrží volant. V případě vypnuté funkce Autosteer lze stále nastavit vyšší rychlost. Vůz pak funguje v režimu s adaptivním tempomatem a ručním řízením.

Doporučujeme: Smrtelné nehody Tesly připomněly, že její „Autopilot“ vážně není autopilot

Doposud funkce Autopilota se zapnutým samočinným zatáčením dovolovala překračovat aktuální rychlostní omezení na neoddělené obousměrné silnici o 5 mil za hodinu (o 8 km/h), ale to už nyní možné nebude. Pokud jde o oddělenou dálnici, té se omezení netýká, samotný Autopilot pak funguje v rychlostech do 90 mil za hodinu (do 145 km/h).

Tesla postupně funkce asistentu Autopilot omezuje, mnohdy k velké nevoli majitelů, kteří si zaplatili za původní provedení a nyní jim byla automaticky nainstalována nová, přísnější aktualizace. Jenže Tesla chce především předcházet případům, kdy se řidiči na systém částečně autonomního řízení spoléhají až příliš.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: