Tesla Autopilot je přísnější na řidiče, kteří nedrží volant. Vypne se

2 nové názory
Autor: Redakce

Aktualizace Tesla Autopilot 8.0 nepotěší řidiče, kteří berou obchodní označení asistenční technologie firmy Tesla příliš doslova. Kalifornský výrobce elektromobilů přistoupil ke změnám v reakci na smrtelnou nehodu, při níž vjel Model S s aktivním Autopilotem pod kamion. Událostí a jejími souvislostmi jsme se zabývali v článku Smrtelné nehody Tesly připomněly, že její „Autopilot“ vážně není autopilot.

Aktualizovaný Autopilot vytrestá řidiče, kteří opakovaně ignorují výzvu k převzetí řízení. Podle principu „Třikrát a dost“ se po třetím ignorování výzvy funkce automatického řízení vypne a nelze ji znovu aktivovat, dokud vůz úplně nezastaví a není alespoň na okamžik uveden do parkovacího režimu. Jak to vypadá v praxi, uvidíte ve videu nahoře.

Přísnější postoj k lehkovážným řidičům však není jedinou a dokonce ani nejdůležitější novinkou softwaru verze 8.0. Nejnovější Autpilot víc než dosud spoléhá na radar a využívá strojové učení.

John (neregistrovaný)
Dobrý den, vy nemáte jazykového korektora? Neb aspoň někoho kdo vám tohle před zveřejněním zkontroluje? Vypadlo vám písmenko a text potom nedává smysl. Je to ostuda. A ještě v nadpisu. Dejte prosím do pořádku a dávejte si na to pozor. Hezký den.
Jiří Červenka (neregistrovaný)
Dobrý den, děkujeme za upozornění, překlep jsme opravili. A ne, korektora opravdu nemáme, stejně jako naprostá většina menších webů:) Články od redaktorů čtu všechny já a ze svých jim dávám přečíst alespoň ty větší, ale dnes stejně mají nějakou práci v terénu, tak se hlídám sám. Špatně, jak vidno.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?