Tesla dodala za třetí čtvrtletí letošního roku 24 500 aut. Je to její nový rekord

  • Tesla slaví nový čtvrtletní rekord

  • Ve třetím čtvrtletí dodala zákazníkům 24 500 automobilů 

  • Necelých devět tisíc vozů byl Model X, zbytek připadá na Model S

Tesla může slavit. Za třetí čtvrtletí letošního roku dodala svým zákazníkům 24 500 automobilů, což představuje v porovnání se stejným období minulého roku nárůst o 111 %. Kromě toho je to také nejlepší čtvrtletní výsledek, jakého kdy firma dosáhla.

Velký podíl na tomto čísle má Tesla Model S s 15 800 dodanými exempláři. Zbylých 8 700 vozů připadá na nový crossover Model X. Tesla do celkového výsledku nezapočítala dalších 5 500 aut, která už jsou na cestě k zákazníkům, ale ještě nebyla oficiálně předána.

Doporučujeme: Začínají další závody elektrických automobilů. Závodit bude Tesla Model S

Co se výroby samotné týká, ve druhém čtvrtletí letošního roku Tesla vyprodukovala 18 345 elektromobilů a ve třetím čtvrtletí to bylo 25 185 vozů. V závěru letošního roku chce Elon Musk dodat svým zákazníkům opět minimálně to, co se podařilo ve třetím čtvrtletí.

Tesla má ambice do dvou let prodávat ročně půl milionu automobilů. Očekává se, že v tomto směru velmi dobře poslouží menší a cenově dostupnější Model 3. Ten se sice už světu představil, ale vyrábět se ještě nezačal. Nicméně Tesla na rezervacích za tuto novinku utržila už více než deset miliard dolarů.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: