Tesla chystá hatchback, kterým zaútočí na Volkswagen ID.3. Navrhne ho v Číně

  • Obrázek malé Tesly pochází z vývojového centra automobilky v Číně

  • Auto by mělo být menší než Model 3, stane se konkurencí pro Volkswagen ID.3

  • Technické detaily vozu nejsou známé, jezdit by ale mohl do tří let

Kalifornská automobilka má v plánu další model. Naznačuje to kresba kompaktního hatchbacku, kterou spolu se svými plány zveřejnilo čínské studio Tesly. Vůz by měl svou velikostí odpovídat zhruba Volkswagenu ID.3, který se letos dostane na evropské silnice. Vzhledem k tomu, že nová Tesla byla v hierarchii automobilky nasazena pod aktuální Model 3, mohly by si oba vozy konkurovat i cenou.

I když jde jen o prvotní skicu, v některých médiích už vzbudila rozruch. Britský magazín Auto Express připomíná, že v roce 2018 Elon Musk na sjezdu akcionářů slíbil, že do pěti let postaví kompaktní auto, které se stane konkurentem Volkswagenu Golf. Skica by tak mohla být základem reálného vozu.

Vyplatí se elektromobil proti běžnému autu? Ano, musíte s ním ale jezdit až 10 let

Čína je navíc pro kalifornskou automobilku stěžejním trhem. I proto o ní Musk ve svých projevech často hovoří a čínské studio chce zapojit do vývoje. „Myslím si, že by bylo super cool, kdybychom v Číně vyvinuli auto pro globální trh. Čína má ve světě umění co nabídnout a lidé by to ocenili. Myslím si, že bychom to měli udělat,“ prohlásil například.

Tesla Model 3 je aktuálně v Číně čtvrtým nejprodávanějším elektromobilem. Jen za listopad 2019 se jí zaregistrovalo 4658 kusů. Nejúspěšnějším autem do zásuvky je miniaturní vozítko SACI Baojun, které připomíná vozy značky Smart. V listopadu se jho prodalo 9809 kusů, tedy víc než dvojnásobek Tesly.

Tesla chystá hatchback, kterým zaútočí na Volkswagen ID.3. Navrhne ho v Číně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: