Na Techno Classica se bude dražit 115 aut v hodnotě půl miliardy. Podívejte se, co je k dispozici

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Techno Classica Essen je něco jako ženevský autosalon starých aut 

  • Celá výstava proběhne na ploše o rozloze 120 000 m2

  • Kromě toho, že budete obdivovat krásná stará auta, si můžete také některá koupit. Aukční síň Coys jich nabídne hned 115

  • Nejdražší exemplář by měl být vydražen v přepočtu za zhruba 38 milionů 

Nedlouho po ženevském autosalonu přichází další zajímavá motoristická akce, tentokrát zaměřená na staré automobily. Příští týden proběhne v Essenu výstava Techno Classica 2018, kde bude opět k vidění nepřeberné množství nejrůznějších historických automobilů. Některé z nich si navíc budete moci rovnou také pořídit, přičemž je opravdu z čeho vybírat.

Doporučujeme: Volvo v Evropě poprvé veřejnosti ukáže model 1800 S, se kterým jezdil Roger Moore

Aukční síň Coys na této akci nabídne hned 115 nejrůznějších automobilů v celkové hodnotě více než půl miliardy korun. Dražit se bude v sobotu 24. března, takže už vám mnoho času k ušetření potřebných financí nezbývá. V přiložené galerii najdete pro představu šestnáct aut, která budou k dispozici. Celý katalog si můžete prohlédnout zde.

Tím asi vůbec nejzajímavějším a současně také nejdražším bude Lamborghini Miura SV z roku 1967 (na fotkách pod článkem). Nabízený exemplář byl jako nový prodán do Portugalska, následně prošel postupnými úpravami na specifikaci SV, což je samozřejmě patřičně zdokumentováno. Před deseti lety pak prodělal kompletní renovaci. Odhadovaná cena je 1,1 až 1,5 milionu eur. Možná je lepší to na české koruny ani nepřepočítávat…

Doporučujeme: Ojetiny za milion eur a víc — Co si dnes můžete koupit, pokud jste opravdu bohatí?

K dispozici bude ale také celá řada modelů Porsche, Ferrari, jedna krásná M5 E34 nebo relativně nová auta, jako třeba Porsche 911 GT3 RS 997 z roku 2011, které do dnešních dnů najelo pouze šest tisíc kilometrů.

Lamborghini Miura2 Lamborghini Miura

Foto: Coys

Na Techno Classica se bude dražit 115 aut v hodnotě půl miliardy. Podívejte se, co je k dispozici
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: