TechArt na oslavu svých třicetin zohyzdil Porsche Cayenne Turbo S

  • Úpravce TechArt oslavuje 30 let existence

  • K dispozici jsou nové doplňky na Porsche Cayenne

  • Vrcholné provedení má výkon až 720 koní a jede 311 km/h

Určitě je plno lidí, kteří během oslav své třicítky udělali něco, za co se nejspíš stydí. Tunerská společnost TechArt si například řekla, že k oslavě svého výročí nalepí na SUV Porsche Cayenne co nejvíc plastu, mračítek a diod. My sice víme, že krása je v oku pozorovatele, ale stejně se nemůžeme ubránit dojmu, že takovou „plastiku“ si Cayenne nezasloužil.

U TechArtu se ovšem tradičně nesoustředili jen na plastové doplňky a spoilery, nýbrž se podívali i pod kapotu. Přeplňovaný osmiválec v modelu Cayenne Turbo S dostal nová turbodmychadla, nový výfukový systém a samozřejmě také jiné nastavení řídící jednotky. TechArt upravil i mazání a chladící systém. Výsledkem je nárůst výkonu o 110 kW (150 k) a točivého momentu o 120 Nm.

Doporučujeme: Přijde vám Porsche 911 Carrera S slabé? Automobilka nabízí tovární tuning

Celkem tak má upravený Cayenne, který se nyní jmenuje TechArt Magnum Sport Edition „30 years“, výkon 529 kW (720 k) a točivý moment 920 Nm. Na 100 km/h akceleruje za 3,8 sekundy, na 160 km/h za 8,9 s a rozjede se na 311 km/h. Stejný kit můžete mít i na Cayenne Turbo. Ten dosáhne „jen“ na 700 koní, ale celkový nárůst je proti sériovému provedení o 180 koní a 170 Nm.

TechArt připravil rovněž balíček s úpravou řídící jednotky pro ostatní modely, tedy pro Cayenne GTS, Cayenne Turbo, základní Cayenne S a také pro naftové modely Diesel a S Diesel. V případě šestiválcového základního Cayennu a Cayennu GTS naroste výkon o 80 koní a točivý moment o 100 Nm, u modelu Turbo o 80 koní a 90 Nm. Naftový šestiválec si polepší o 28 koní a 40 Nm, naftový osmiválec pak o 35 koní a 100 Nm. V nabdíce samozřejmě nechybí spousta doplňků do interiéru, nová kola a větší brzdy.

TechArt na oslavu svých třicetin zohyzdil Porsche Cayenne Turbo S
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: