Také Subaru elektrifikuje. S hybridem přichází XV i evropská verze nového Foresteru

  • Subaru v Ženevě konečně ukázalo evropskou verzi nové generace modelu Forester 

  • Hybridní pohon kombinuje dvoulitrový boxer s elektromotorem umístěným u převodovky

  • Systém e-Boxer nabídne nově také Subaru XV 

  • Třetí novinkou je koncept Viziv Adrenaline, o kterém ale automobilka neprozradila žádné podrobnosti

Automobilka Subaru se zaměřuje zejména na americký a japonský trh, ale stále působí také v Evropě. Proto je vidět i na probíhajícím ženevském autosalonu. Novinky sem přivezla hned tři. Tou nejdůležitější je evropská varianta páté generace Foresteru. Přichází s hybridním pohonem, který současně dostává také Subaru XV.

Systém e-Boxer kombinuje zážehový atmosférický dvoulitrový boxer naladěný na 110 kW (150 k) s elektromotorem uloženým u převodovky Lineartronic. Spalovací motor má údajně 80 % dílů zcela nových. Elektromotor disponuje výkonem 12,3 kW a dokáže vůz pohánět i sám. Přirozeně to nemůže být v dálničních rychlostech a na dlouhých trasách. Subaru uvádí, že lithium-iontová baterie poskytne dost energie na ujetí 1,6 km v čistě elektrickém režimu. Maximální rychlost je 40 km/h. Veškeré díly související s elektrickým pohonem jsou pod podlahou a nemají vliv na vnitřní prostor.

Test Subaru Impreza 2.0i Lineartronic: Stará škola s výborným podvozkem

Samotný Forester páté generace, aktuálně v Ženevě prezentovaný v evropské premiéře, jsme poprvé viděli už před rokem. Automobilka připomíná kvalitnější materiály v interiéru, který je současně prostornější. Zavazadlový prostor disponuje v kombinaci se sadou na lepení objemem 509 litrů. Obě prezentované hybridní novinky se dostanou do prodeje na evropském trhu na podzim.

Subaru odhalilo také koncept Viziv Adrenaline, jenže dostupné oficiální materiály o tomto autě neříkají vůbec nic. Můžeme tak pouze zhodnotit jeho vzhled na několika málo zveřejněných obrázcích.

Také Subaru elektrifikuje. S hybridem přichází XV i evropská verze nového Foresteru
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: