Také z nové Dacie Duster můžete udělat nezastavitelný tank. Stát vás to bude 280 tisíc

  • Dacia Duster je i v nové generaci stále velmi schopný terénní automobil 

  • Pokud vám ale přesto schopnosti sériového vozu nestačí, existují různá dodatečná řešení 

  • Za 280 tisíc si například můžete z Dusteru udělat tank, který jen tak něco nezastaví 

Dacia Duster byla už v první generaci považována za velmi schopný terénní automobil a tuhle vlastnost si ponechala také v generaci druhé. Ne každému zákazníkovi ale přesto mohou schopnosti vozu stačit. Proto se ke slovu dostávají další dodatečné úpravy týkající se také Dusteru. Pokud tedy máte zájem, můžete si ze svého exempláře prodejně úspěšného rumunského SUV udělat téměř nezastavitelný tank. Stačí dokoupit pásy.

Pásy nahrazující všechna čtyři kola vyrábí společnost AFC, která je dodávala už k předchozí generaci Dacie Duster (kromě mnoha jiných dalších modelů jiných značek). Instalace údajně není nijak složitá, jednomu člověku zabere montáž všech čtyř pásů zhruba hodinu. Následně se výrazně zlepší průchodnost terénem a zároveň naroste světlá výška podvozku o 210 mm. S pásy můžete také na běžnou silnici. maximální rychlost je ale 60 km/h. Žádné další úpravy nutné nejsou, pouze je potřeba přítomnost pohonu všech kol.

Doporučujeme: Test Dacia Duster 1.5 dCi 4×4 — Podruhé a daleko lépe

Nový Duster postavený na pásech se objevil na výstavě armádní (a další speciální) techniky BSDA 2018 v Bukurešti po boku dalších speciálů, jako je například starší Duster osazený kanónem. Z dostupných materiálů ale vyplývá, že AFC zkoušelo pásového Dustera nového generace už dříve, a to přímo v České republice.

Každopádně pokud máte zájem, budete si muset připravit nemalé peníze navíc. Sada pásů nahrazujících kola vyjde na 10 700 eur, což je v přepočtu bezmála 280 tisíc korun.

Také z nové Dacie Duster můžete udělat nezastavitelný tank. Stát vás to bude 280 tisíc
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 8 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: