Také McLaren prodává nejvíc aut v historii. Přestože nenabízí SUV

  • Podobně jako Ferrari ani McLaren si na nezájem zákazníků nemůže stěžovat

  • Produkce nedávno překročila 15 tisíc exemplářů 

  • McLaren k tomu potřeboval sedm let 

  • Metu 15 tisíc vyrobených aut McLaren slaví pouhých 18 měsíců po dosažení desetitisícové hranice

Nedávno jsme psali o tom, že Ferrari slaví nebývalé prodejní úspěchy, přestože v nabídce nemá model kategorie SUV. Teď přichází další důkaz toho, že i v dnešní době to bez crossoveru jde. Automobilka McLaren aktuálně slaví 15 000 vyrobených vozů.

Jubilejním exemplářem s pořadovým číslem 15 000 byl model 570S Spider v barvě Curacao Blue spadající do takzvané Sport Series. Právě tahle část nabídky automobilky McLaren je nejúspěšnější. Minulý rok, kdy McLaren prodal rekordních 3340 aut, tvořila Sport Series dvě třetiny z celkových výsledků. Zbytek připadá na extrémnější Super Series. Mimochodem, McLaren má ještě také Ultimate Series, kam patří nedávno představený model Senna. Ten se aktuálně začal vyrábět. Automobilka slibuje, že se první z pěti stovek zákazníků dočkají svého exempláře už brzy.

Doporučujeme: McLaren Senna v číslech — 340 km/h, 2,8 s z nuly na 100 km/h, 800 kg přítlak a 1198 kg hmotnost

Zajímavé je, že McLaren slaví 15 000 vyrobených aut pouze osmnáct měsíců poté, co slavil překročení hranice deseti tisíc. Ukazuje to na zvyšující se tempo prodeje i těchto poměrně drahých specialit. Aby značka byla schopná pokrýt poptávku, musela být v roce 2016 zavedena druhá směna, čímž narostl počet vyrobených aut z původních deseti kusů denně na dvojnásobek.

McLaren vznikl coby samostatná automobilka teprve v roce 2010. McLaren Production Centre ve Wokingu bylo otevřeno o rok později, kdy se také začal vyrábět první model 12C Coupe následovaný otevřenou variantou Spider.

Také McLaren prodává nejvíc aut v historii. Přestože nenabízí SUV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: