SUV Alfa Romeo Stelvio má šestiválec od Ferrari a z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy

  • Alfa Romeo Stelvio je první sériové SUV italské značky

  • Pod kapotou má techniku ze sedanu Giulia

  • Pohon všech kol pohání primárně zadní nápravu

  • Pro Evropu by měla přijít i verze s manuální převodovkou

Že Alfa Romeo připravuje své první SUV, to už nějaký ten měsíc víme. Dokonce jsme už dlouho dopředu věděli, že se bude jmenovat Alfa Romeo Stelvio. Nyní se italské SUV dočkalo oficiální premiéry na autosalonu v Los Angeles. Jak se dalo tušit, pod kapotou se ukrývá technika sedanu Giulia včetně vrcholného šestiválce Ferrari.

Alfa Romeo Stelvio (3)
Alfa Romeo Stelvio je technicky vlastně něco jako Giulia „Scout“. Platforma i motory jsou totožné
Alfa Romeo Stelvio (11)
Také interiér je povědomý. Nechybí startovací tlačítko na volantu a klasické analogové „budíky“

Dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec 2,9 l má výkon 375 kW (510 k) a točivý moment 600 Nm. V běžných podmínkách posílá svou sílu přes osmistupňový automat na zadní kola. SUV Alfa Romeo Stelvio má však elektronicky řízený pohon všech kol Q4 a v případě potřeby elektronika umí rozdělit výkon v poměru 50/50 na obě nápravy.

Doporučujeme: Video — Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo

Vrcholný šestiválec patří sportovnímu modelu Stelvio QV, ale samozřejmě se počítá i s naprosto civilními pohonnými jednotkami. V plánu je benzinový dvoulitr o výkonu 206 kW (280 k) a diesel 2,2 l ve dvou výkonových verzích, stejně jako v modelu Alfa Romeo Qiulia.

Alfa Romeo prozatím zveřejnila specifikace jen pro americký trh, kde bude čtyřkolka s automatem standardem. V Evropě by se nicméně měla objevit i verze s pohonem pouze zadních kol, manuální převodovkou a dieselovým motorem. To vše kvůli snížení průměrných emisí CO2.

Základem SUV Stelvio platforma prakticky totožná se sedanem Giulia. S délkou 4680 mmvýškou 1650 mm a šířkou 2160 mm je Alfa Romeo Stelvio srovnatelná třeba s Porsche Macan. Pro Alfu Romeo to ale není poslední slovo v kategorii SUV. Nejenže přijde menší kompaktní model, ale připravuje se i ještě větší SUV.

SUV Alfa Romeo Stelvio má šestiválec od Ferrari a z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.86%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: