Studie Mercedes-Benz Aesthetics A naznačuje nový design kompaktních modelů

  • Mercedes plánuje nástupce kompaktních modelů 

  • Budoucí design naznačuje studie Aesthetics A 

  • Během následujících tří let by se prvky z této studie měly objevit na osmi nových modelech 

V březnu letošního roku uplyne od představení současné generace Mercedesu-Benz třídy A už pět let, takže se nelze divit tomu, že automobilka připravuje nástupce. Ten kromě jiného dostane také nový design, který naznačuje aktuální studie Aesthetics A.

Doporučujeme: Mercedes-Benz chystá plno kompaktních modelů. Těšte se na třídu A sedan a crossover GLB

Koncept Aesthetics A ale nepředstavuje přímo hatchback, nýbrž základní linie kompaktního sedanu. Chystaná generační obměna se totiž netýká pouze hatchbacku, změní se všechny kompaktní modely obecně. Během následujících tří let by se mělo představit až osm nových automobilů, které dostanou prvky ze studie Aesthetics A. Těšit se tedy můžeme na nové CLA, základní třídu A nebo malý crossover GLA.

Nejvýraznějším prvkem je nová maska chladiče. Jak je vidět, Mercedes nasadí přední část podobnou tomu, co nedávno dostalo v rámci modernizace kupé AMG GT. Zajímavá je také ostrá linie táhnoucí se přes celou karoserii od předních světel až k těm zadním.

Doporučujeme: Mercedes-Benz GLA dostal v rámci faceliftu upravenou tvář a jednu novou motorizaci

Mercedes-Benz Aesthetics A navazuje na podobné koncepty z let minulých, kdy se postupně představily studie Aesthetics No. 1 (2010), Aesthetics No. 2 (2011), Aesthetics 125 (2011) a Aesthetics S (2012). Na další podrobnosti týkající se nové generace kompaktních modelů značky Mercedes si ale musíme ještě počkat.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: