Studenti přestavěli Škodu Kodiaq na expediční pick-up. Jmenuje se Mountiaq

  • Škoda Mountiaq je v pořadí už šestým studentským prototypem 

  • Základem je Kodiaq, který přišel o část střechy a dostal korbu, nová kola, terénní pneumatiky a spoustu dalších úprav 

  • Práce na konceptu Mountiaq zabraly skupině 35 studentů osm měsíců 

Od roku 2014 připravují studenti Středního odborného učiliště automobilky Škoda vlastní prototypy. V minulosti jsme viděli například koncepty Citijet, Funstar nebo Sunroq, aktuálně byl představen už šestý takový projekt. Tentokrát posloužil jako základ Kodiaq, který byl přestavěn na pick-up. Výsledek se jmenuje Mountiaq a tak trochu připomíná Volkswagen Amarok Canyon.

Skupina čítající 35 žáků musela v první fázi navrhnout vzhled auta. Vlastní realizace byla zahájena letos v lednu s cílem dodělat vůz do května. Kodiaq přišel o část střechy, karoserie musela být dodatečně vyztužena, vůz dostal také novou zadní stěnu kabiny nebo nové výklopné zadní čelo. Celkem práce na projektu zabraly osm měsíců.

Test Škoda Kodiaq RS: Eeaster Egg od Hrdličky

Škoda Mountiaq měří na délku 4999 mm, na šířku má 2005 mm a na výšku 1710 mm. Zatímco rozvor náprav se nezměnil, oproti sériové verzi je novinka delší o 300 mm, o 123 mm širší a o 25 mm vyšší. Větší šířku a nakonec i výšku mají na svědomí nová kola Rockstar II, obutá do terénních pneumatik s vysokým profilem. Světlá výška se tak zvedla na 29 cm. O pohon se stará benzinový dvoulitr o výkonu 140 kW (190 k) v sériovém provedení.

Studenti pak přidali ještě spoustu dalších více či méně podstatných drobností, jako třeba naviják se speciálním držákem, světelnou diodovou rampu, osvětlenou masku chladiče, výkonnější audiosystém nebo nový oranžový lak karoserie. Stejně jako u předchozích konceptů je už teď jasné, že Škoda nic jako Kodiaq s karoserií pick-up běžným zákazníkům nenabídne.

Studenti přestavěli Škodu Kodiaq na expediční pick-up. Jmenuje se Mountiaq
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.69%) 13 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: