Slovensko má vítěze soutěže Optifuel Challenge

V Lyonu se 25 řidičů z 25 zemí utkalo v mezinárodním finále pátého ročníku soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, kterou v letošním roce pořádala značka Renault Trucks. Vítězem finálového klání se stal slovenský zástupce František Oravec před druhým Piotrem Krahelem z Polska a třetím Pascalem Bosserem z Francie.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí. V první vyplňovali finalisté teoretický test, který prověřil jejich znalosti v hospodárně jízdě a tvořil 10 % finálové známky.  Ve druhé části finále soutěžící usedli za volanty vozů Renault Trucks T 480 verze 2019 aby změřili své síly na vytyčené trase v běžném provozu během jízdy, která trvala cca 40 minut.

František Oravec, řidič a současně spolumajitel stejnojmenné rodinné firmy, se stal nejlepším řidičem v hospodárné jízdě pro rok 2019. Pro svoji společnost získal hlavní cenu v podobě tahače Renault Trucks T 480 verze 2019 společně s voucherem v hodnotě 6000 eur na nákup zboží dle vlastního výběru.

Polskému řidiči Piotru Krahelovi ze společnosti Concept Cargo Logistics patřila druhá příčka a s ní spojená cena, kterou byl voucher v hodnotě 3000 eur na nákup zboží dle vlastního výběru. Na třetím místě se umístil francouzský řidič Pascal Bosser ze společnosti Transports Rollin, který získal voucher v hodnotě 1500 eur na nákup zboží dle vlastního výběru.

Speciální cenu Fair play získal Nabil Bedreddine z Alžíru ze společnosti TerrenoTrans za své neutuchající nadšení a šíření dobré nálady v průběhu celé soutěže.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: