Studie Vision X ukazuje podobu malého SUV značky Škoda. Nepřipomíná vám něco?

  • Škoda představuje kompaktní crossover Vision X

  • Trochu nám připomíná již prodávané SUV Hyundai Kona

  • Takový vůz se v nabídce značky Škoda objeví vůbec poprvé

  • Pod kapotou je hybridní pohon, ale detaily neznáme

  • Sériová výroba na technice příští Fabie se rozjede do dvou let

Česká automobilka Škoda překvapila odhalením prvních skic nového mětského crossoveru Vision X, který se představí za měsíc na autosalonu v Ženevě. Velikostí se z konceptu vycházející sériový model zařadí pod SUV Karoq (nástupce Yetiho).

Doporučujeme: Nová Škoda Fabia se poprvé ukáže v Ženevě. Půjde ale pouze o facelift

Nemůžeme si odpustit poznámku, že nám nový crossover od škodovky připomíná malé SUV Hyundai Kona, což bude pro sériového nástupce konceptu Vision X přímý soupeř. Posuďte sami z fotografií. Přední partie se zdají být opravdu hodně podobné:

Skoda Vision X (3)
Škoda Vision X je kompaktní městský crossover, který dostane platformu MQB nového Pola nebo Ibizy. Stejnou techniku bude mít i přííští Fabia
Hyundai-Kona-2018
Nelze si nevšimnout jisté designové podobnosti s SUV Hyundai Kona. To je navíc přímý soupeř chystané Škody, který se už prodává

Podle automobilky Škoda se jedná o „ideálního společníka pro aktivní městský životní styl“.  Značka potřebuje svého zástupce v rychle rostoucím segmentu, který nyní v Evropě trhá prodejní rekordy. Design konceptu Škoda Vision X je poměrně uvěřitelný. Do sériové výroby, kterou očekáváme za zhruba dva roky, se toho asi moc nezmění.

Doporučujeme: Škoda Kamiq – Teoretický konkurent Dacie Duster se ukázal na prvních fotkách

V interiéru je cítit přechod k jednoduchosti s jedním velkým centrálním dotykovým displejem infotainmentu. I palubní deska vypadá „připraveně“ pro sériovou výrobu, pokud tedy můžeme soudit ze zveřejněné ilustrace. Škoda zatím neprozradila nic konkrétního o technice, ale uvedla, že má vůz hybridní pohon. Studie Škoda Vision X má být podle automobilky jedním z pilířů její strategie do roku 2025. Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Studie Vision X ukazuje podobu malého SUV značky Škoda. Nepřipomíná vám něco?
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Mně osobně více připomíná T-Roc (VW)
    Což asi bude ono, vždyť jen přendají masku a je hotovo, otroci to levně vyrobí a pak se to prodá samo, skvělý marketing.
    Potom to chce jméno hádám K-Gog.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: