Škoda už chystá facelift Kodiaqu. Možná dostane také hybrid a lepší diesel

  • Škoda připravuje modernizaci svého největšího SUV

  • Maskované prototypy Kodiaqu byly nachytány při testování

  • Po Superbu možná dostane pohon na baterie i Kodiaq

  • Na výsledek si kvůli Octavii zřejmě ještě počkáme

V alpském prostředí se podařilo fotografům odchytit Škodu Kodiaq s maskováním v přední i zadní části karoserie, což značí blížící se facelift úspěšného modelu. Kodiaq se vyrábí už od roku 2016. Zatím posledního vylepšení se dočkal vloni na podzim ve formě představení verze Škoda Kodiaq RS, kterou pohání dvěma turby přeplňovaný motor 2.0 TDI o výkonu 176 kW (240 k).

Videodojmy: Škoda Kodiaq RS

Nyní se chystá další větší obměna v rámci faceliftu, která zřejmě bude zahrnovat přechod k matrix LED předním světlometům místo bi-xenonů po vzoru nedávno představeného Superbu a s největší pravděpodobností také nasazení plug in hybridního ústrojí. To u velkého sedanu domácí automobilky dává 160 kW (218 k) s bateriovým dojezdem 55 km. Pokud bude použito beze změn, na elektřinu Kodiaq zřejmě zvládne o něco méně. Téměř jisté je nasazení motoru 2.0 TDI ve verzi EA 288 Evo s mild hybridní technikou. Plný přechod k elektromobilitě v kategorii SUV si Škoda schová na model předznamenaný konceptem iV.

Škoda na hokejovém MS vstoupila do elektrické éry. Co nabízí elektrické Citigo a nový Superb iV?

Zásadnějších změn se dočká i záď Kodiaqu, kterou bude místo znaku s okřídleným šípem zdobit písmenný název automobilky. Premiéru v letošním roce nečekáme, na podzimní autosalon ve Frankfurtu Škoda přiveze novou generaci svého bestselleru – Octavie. V letošním roce navíc automobilka uvedla do chodu dvě další novinky, hatchback Scala a crossover Kamiq. Takže u vylepšené verze Kodiaqu to vypadá až na autosalon v Ženevě v příštím ročníku.

Škoda už chystá facelift Kodiaqu. Možná dostane také hybrid a lepší diesel
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.45%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: