Škoda Superb s hybridním pohonem dorazí v roce 2019. Po něm přijde Kodiaq i čistý elektromobil

  • První hybridní auto značky Škoda bude Superb

  • Techniku si vypůjčí od Volkswagenu Passat GTE

  • Prodávat se začne v roce 2019

  • V roce 2020 zřejmě dorazí čistý elektromobil

Že se do několika let objeví na trhu hybridní a elektrické vozy značky Škoda, to asi žádné překvapení není. Koncern Volkswagen postupně představuje nové koncepty a sériová auta s elektrickým pohonem. Je logické, že se tyto systémy dostanou i do aut z Mladé Boleslavi. Teď už ale známe první oficiální termín.

Šéf Škody Bernhard Maier potvrdil britskému Autocaru, že prvním hybridním modelem bude model střední třídy Superb. Vypůjčí si technický základ z Volkswagenu Passat GTE a na trh se dostane v roce 2019. Stejnou techniku pak dostane i Škoda Kodiaq.

Doporučujeme: 10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout

Podle Maiera vzniká hybridní Superb především pro Čínu, kde značka očekává zvýšenou poptávku po podobných modelech. Číňané totiž rozjíždějí systém dotací pro elektrická a plug-in hybridní auta. Viz náš nedávný článek:

Uhodnete, kde se prodává nejvíc elektromobilů na světě? V Norsku ani v Kalifornii to není

Škoda s podobnými modely pospíchat nemusí, věří Maier. Naopak je pro značku lepší počkat, až se technika odzkouší a až bude její výroba díky úsporám z rozsahu levnější.

Šéf české automobilky také naznačil, že se chystá rovněž plně elektrický model založený na technickém základu představeném v konceptu Volkswagen I.D. Nechtěl ale přibližovat další detaily kromě toho, že design elektrické škodovky bude unikátní. Plně elektrická Škoda by se měla představit v roce 2020.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: