Škoda pomáhá britským leteckým záchranářům. Ti si vybrali Kodiaq RS

  • Hned dvě speciálně upravené Škody Kodiaq RS pomáhají leteckým záchranářům z britských Midlands

  • Auta slouží přes den jako asistence, v noci pomáhají charitě. Už ujely 16 tisíc kilometrů

  • Nejde o první konverzi Škody pro britský záchranný systém, její vozy používá třeba i policie

Mladoboleslavská automobilka si dělá ve Velké Británii dobré jméno. Už delší čas totiž představuje speciálně upravené modely, které pak nabízí policii nebo záchranářům. Naposledy to například byla konverze Škody Kodiaq pro policejní psovody, o které jsme psali zde. Nyní ukazuje další dva zajímavé vozy.

Opět jde o modely Škoda Kodiaq RS, které jsou v tomto případě upraveny tak, aby pomáhaly leteckým záchranářům. Objednala si je jednotka z britských Midlands, která operuje hned v několika hrabstvích. Auta si chválí i kvůli silnému turbodieselu, který má výkon 236 koní. Hodí se prý i pohon všech kol.

Škoda Kodiaq vozí záchranáře nejen u nás, ale i v Británii

„Spolehlivost, variabilita a síla dvou nových vozů Kodiaq RS nám umožňuje reagovat rychle a vyrážet za případy do širokého okolí,“ řekl Richard Clayton, šéf Rutlandské letecké ambulance s tím, že právě v době koronavirové krize se budou nová auta hodit víc než kdy dříve.

Protože letecká záchranka používá vrtulník, nelétá v noci. Auta ale nestojí. V tu chvíli totiž slouží dál charitě, tentokrát na rozvoz zdravotnického materiálu a zásob do hůře dostupných oblastí. Oba vozy už od začátku roku „natočily“ okolo 16 tisíc kilometrů a asistovaly během 600 případů. Jejich vytížení je tedy velké.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: