Škoda Octavia RS 245 zná českou cenu. Podívejte se, na jaké sportovní konkurenty útočí

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

 • Škoda Octavia RS 245 stojí minimálně 771 900 Kč

 • Provedení kombi vyjde na 806 900 Kč

 • Za cenu kolem 800 000 Kč koupíte docela dost zajímavých sportovních aut, žádné ale nebude tak prostorné 

Škoda odhalila české ceny pro novou Škodu Octavia RS 245. Nejrychlejší provedení z nabídky čtyřokých Octavií vyjde přibližně na 800 000 Kč. K dispozici máte jak liftback, tak kombi. A samozřejmě si můžete vybrat, zda dáte přednost manuální převodovce, nebo automatu.

Doporučujeme: Škoda Octavia ve verzích RS a Scout se moc nezměnila. Pořád jezdí výborně (první jízdní dojmy)

Nejlevnějším provedením Škody Octavia RS 245 je liftback s manuální převodovkou a ceníkovou cenou 771 900 Kč. To mimochodem znamená, že si oproti klasické Octavii RS připlatíte 75 000 Kč. Pokud chcete kombi, pak si připravte minimálně 806 900 Kč. Kompletní ceník si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Konkurence, proti které nejostřejší Octavia půjde, rozhodně není nezajímavá. Za pozornost stojí třeba Seat Leon Cupra s cenou od 769 900 Kč, který ale má v současné podobě podstatně silnější motor (221 kW/300 k). V případě kombi se bavíme o ceně od 799 900 Kč, přičemž Cupra ST už v ceně nabídne i adaptivní tlumiče DCC, za které si v případě Octavie RS 245 musíte připlatit 22 500 Kč. Všechny další teoretické konkurenty najdete v přiložené galerii.

Doporučujeme: Jak zrychluje čtyřoký vrchol? Změřili jsme akceleraci všech verzí nové Škody Octavia RS

Škoda Octavia RS 245 není úplně levná.  Obecně ale platí, že žádná případná sportovní alternativa vám nenabídne takový prostor uvnitř.

Škoda Octavia RS 245 zná českou cenu. Podívejte se, na jaké sportovní konkurenty útočí
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.31%) 13 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

 1. Smyslem tohoto auta je páchání dopravních přestupků. To je jako volně prodejnej samopal. Většinou když potkám reseo, tak riskantně předjíždí. Šikanuje ostatní. Schválením tohoto a podobných aut do běžneho provozu je dle mého názoru trestný čin.

  • Vem si zbraň, běž na kraj města a zastřel se. Určitě tím více prospěješ společnosti než psaním těchto stupních komentářů.

   • Souhlas !
    Nejvíc ostatní šikanují spořílkové ve slabých autech, za kterými se musím vláčet
    když je provoz a nelze předjíždět.

 2. Píšete hovadiny, i ta nejhorší šunka dnes zvládne minimálně 160km/h. Záleží na řidiči jaké je hovado.

 3. Šikanují tak maximálně důchodci co si koupí novou karizonu s litrovým motorem se kterou jedou na okresce 80 a za nima štrůdl jak svině. To radši ať lidi drtí ty RSa 140kmh to aspoň nezdržuje.

 4. Hoši připravte se na rychlou brutalni změnu. Je konec eresesum, steckam a podobnej zvetsovadlum prirozeni. Budoucnost bude pomala a maka, placata, na tenkejch kolech, bez emisi….25 kw takže když to potřebujete k životu drťte eresa. Vlacek ekoaut se diky eu kurevsky rachle blizi.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: