Škoda Octavia dostala na britském trhu motor 1.5 TSI s vypínáním válců

  • Pod kapotu Octavie míří motor 1.5 TSI ACT

  • Umí jet na dva válce a má nižší spotřebu i emise

  • Na českém trhu se dočkáme v průběhu prázdnin

Nový přeplňovaný čtyřválec 1.5 TSI s vypínáním válců si postupně hledá cestu do vozů koncernu Volkswagen. Nyní míří i pod kapotu Škody Octavia, jako první ho v nejprodávanější škodovce dostanou fleetoví zákazníci na britském trhu. Jednotka 1.5 TSI ACT má výkon 110 kW (150 k) a prozatím se bude prodávat spolu se stejně výkonným motorem 1.4 TSI.

Podle britského zastoupení Škody lze motor objednávat od 26. července, takže se dá předpokládat, že velmi brzy uvede tento motor Škoda i na českém trhu. Přednost ale možná dostanou trhy, kde se daně vypočítávají podle průměrných emisí CO2, právě jako na tom britském.

Doporučujeme: Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km

Motor 1.5 TSI ACT pracuje prozatím s šestistupňovým manuálem, sedmistupňový automat DSG dorazí na podzim. Britské zastoupení Škody nasadilo na Octavii s motorem 1.5 TSI ACT cenovku 19 615 liber, což je po přepočtu asi 588 000 korun. Proti stejně výkonnému motoru 1.4 TSI chce v Británii škoda příplatek 300 liber, tedy asi 9000 korun.

Motor 1.5 TSI s vysokým kompresním poměrem 12,5:1 také může pracovat v tzv. Millerově cyklu, který zvyšuje účinnost. Volkswagen tuto jednotku vyrábí i ve verzi o výkonu 96 kW (130 k) a i ta by se mohla časem do modelů značky Škoda podívat jako základní benzinová čtyřválcová motorizace. Základ nabídky nyní tvoří tříválec 1.0 TSI o výkonu 85 kW (115 k).

Škoda Octavia dostala na britském trhu motor 1.5 TSI s vypínáním válců
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 10 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: