Škoda obnovila dodávky nové Octavie. Brzdila je softwarová chyba

Zdroj: Škoda Auto
  • Mladoboleslavská automobilka po 18 dnech obnovila dodávky nových modelů Octavia

  • Ty musela zrušit kvůli softwarové chybě. Ta je nyní opravena a vozy mohou do provozu

  • I tak ale po silnicích jezdí kusy, které mají ještě problém. Ten vyřeší svolávací akce

Na celých 18 dní musela Škoda zastavit dodávky nových Octavií. Měly totiž problém se softwarem systému eCall, který je pro auta prodávaná v Evropě od 31. března 2018 povinný. Stejný problém měly i další vozy koncernu sdílející techniku s Octavií, tedy Volkswagen Golf nebo Seat Leon.

„V průběhu interního šetření jsme zjistili, že některé vozy nového modelu Octavia mohou být postiženy nespolehlivým přenosem dat ze softwaru řídící jednotky online konektivity (OCU3). Následkem toho nelze garantovat plnou funkcionalitu systému eCall – asistenta pro tísňové volání. Proto jsme okamžitě zareagovali, abychom zajistili dodržení tohoto nařízení. Škoda pozastavila v půlce května dodávky nových vozů Octvia,” řekl Autobibli mluvčí automobilky Pavel Jína.

Škoda neuspěla v dalším losím testu. Tentokrát zklamala Octavia Combi

Koncern pak připravil nový software. “Za účelem nápravy byla vyvinuta aktualizace softwaru pro řídicí jednotku online konektivity. Tuto aktualizaci obdrží všechny vyrobené a vyráběné vozy Octavia. Preventivní pozastavení dodávky je s dostupnou aktualizací softwaru zrušeno,” dodal Jína.

Pro auta, která přijela už k zákazníkům, ale mají softwarovou chybu, je připravena svolávací akce. Ta je dobrovolná. V servisu bude vozům nahrána aktualizace. “Všechny dotčené zákazníky písemně upozorníme,” slíbil Jína. Stejný postup lze očekávat i u Volkswagenu a Seatu.

Škoda obnovila dodávky nové Octavie. Brzdila je softwarová chyba
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 9 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak teď ještě odstranit tu hardwarovou chybu, mizerný podvozek 😀 Jako v podstatě nechápu nikoho, kdo si tenhle pasráč koupí…

    • Taky mě překvapuje,že svou Hondou Accord,které táhne na 25 let jsem porazil v buchlovských kopcích nového Superba TDI 4X4 a zatím všechny Octavie.Asi i ten starej Accord má lepší podvozek než nové Škodovky.

  2. Co se týče chyby je dobře že byla opravena díky aktualizaci .Je důležité si uvědomit že pokud by automobilka pokračoval v prodeji se špatným softverem pro službu ecall mohlo by to ohrozit spousty životů proto doporučuju Všem kteří mají nové vozy se špatným softverem aby si ho nechali aktualizovat v opačném případě by se mohli vystavit v nouzi že systém S.O.S nebude fungovat .MQV(en) určitě ví o čem píše ale aby tohle mohl důvěryhodně posoudit musel by napsat který pasráč má na mysli .Dále kolik hodin vyzkoušel nové vozy že má tak odborné informace o autech která mají podvozky v pohodě až na kombi který neobstál v losím testu je asi myšleno toto musí se zjistit proč kombi selhal a jakou nápravu automobilka učiní aby se to už neopakovalo .Je několik možností bud tam byli špatně nastavený tlumiče a nevhodné pneumatiky a podvozek nebyl správně nastaven na losí test.U Octavie to může být i špatné těžiště kvůli nevhodně uloženém motoru a možná i karoserie není tak odolná v krutu při protilehlém pohybu volantu .Dále je nutné mít stabilizační tyč nad motorem který sklidní při prudkém manévru a příliš uzké pneumatiky mohou těžký kombík částečně vychýlit z dráhy a chyba řidiče je málo pravděpodobná většinou to řídí testovací jezdci .Dále by se to dalo dohnat natáčením zadních kol které pak uleví celému podvozku.Ten systém se moc nepoužívá ale autům by to pomohlo při manevrování a rychlejší reakci vozu a zřejmě vůz nebyl vybaven svorným diferincialem i ten může pomoci v zatáčení .Poslední věc je odezva volantu při vybočení mimo směr jízdy ale předpokládám že u nového vozu je okamžitá takže i to vylučuju a jiná možnost už není .

  3. To jsou ale starosti.Já chtěl koupit “nové” auto aspoň z roku 2005,nakonec kvůli nedostatku financí jsem opravil své současné auto z roku 1994 a jezdím dál.Naštěstí LPG je za 10,3 kč tak je radost jezdit.Se softwarem na svém autě z roku 1994 problémy nemám.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: