Škoda má aplikaci, která podle zvuku pozná, co je s vaším autem

Škoda Sound Analyser
Zdroj: Škoda Auto
  • Škoda rok vyvíjela aplikaci, která má pomoci majitelům jejich aut vypátrat zdroj závady

  • Software nazvaný Škoda Sound Analyser porovná zvuk motoru s databází a dokáže určit problém

  • Podle Škody jde o velmi přesný systém, najde případnou chybu s 90procentní shodou

Doby, kdy zkušení řidiči jen podle zvuku poznali, co se děje s jejich autem, jsou dávno pryč. Vozy jsou dnes složitější a tišší. I proto by mohla s hledáním pomoci nová aplikace, kterou vyvinula automobilka Škoda. Ta totiž dokáže poslouchat auto za vás a samozřejmě s mnohem větší citlivostí.

Aplikace nazvaná Škoda Sound Anaylser zvládne zaznamenat zvuk motoru na volnoběh a proměnit ho na spektogram, což je grafický záznam zvukových vln. Ten pak porovná s databází už uložených záznamů. Díky tomu může určit, zda jde o nenormální zvukový projev a o jakou chybu se s nejpravděpodobněji jedná. Přesnost programu je podle Škody 90procentní.

V Austrálii prodávají Škodu Octavia s převodovkou, kterou u nás neseženete

Nejde jen o běh motoru. Systém podle zvuku pomůže najít také problém v řízení, klimatizaci nebo třeba automatu. Škoda navíc slibuje, že postupem času schopnosti aplikace ještě rozšíří. Aktuální databáze vznikla zhruba za rok testování, kdy Škoda software zkoušela v nejrůznějších evropských zemích.

„Soud Analyser je skvělou ukázkou toho, jaké možnosti přináší Škodě digitalizace. A to i v oblasti zákaznické podpory. Budeme pokračovat v implementaci umělé inteligence, abychom našim zákazníkům nabídli osobnější přístup,“ komentoval aplikaci Stanislav Pekař, šéf oddělení After Sales Škody.

Škoda má aplikaci, která podle zvuku pozná, co je s vaším autem
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.75%) 16 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: