Škoda láká anglické záchranné složky na upravený Kodiaq a policii na rychlý Superb

  • Anglické záchranné složky by mohly začít jezdit také ve Škodě Kodiaq

  • Současně Škoda nabízí pro britskou policii rychlý neoznačený Superb

  • Nabídka speciálních aut zahrnuje rovněž Superb Combi upravený pro převoz policejních psů

Možná si vzpomenete, že Škoda na jaře letošního roku u nás prezentovala Kodiaq upravený pro potřeby záchranářů. Šlo o vůz doplněný o speciální výbavu typu diodových výstražných světel, vystřelovací zásuvky, přídavné baterie nebo vysouvací konzole s různým lékařským vybavením. Teď to samé dorazilo také do Anglie.

Tamní zastoupení představilo Škodu Kodiaq upravenou prakticky stejně. Rozdíl je pouze v tom, že prezentované auto dostalo hasičské reflexní prvky. Samozřejmě v tiskové zprávě nemůže chybět obvyklá omáčka o tom, že právě Kodiaq se hodí pro potřeby britských záchranných složek, protože odveze až sedm pasažérů a má velký zavazadelník, nebo také proto, že umí bezdrátově nabíjet chytré telefony.

Doporučujeme: Záchranářská Škoda Kodiaq má druhou baterii, vystřelovací zásuvku a vždy ohřátý olej

Z druhé novinky budou mít britští řidiči o poznání menší radost. I v Anglii by se mohl objevit neoznačený policejní Superb doplněný o výbavu určenou k zaznamenávání přestupků. Jak asi víte, čeští policisté jsou jako obvykle v tomto směru napřed, protože ti už si nové nemaskované Superby (za peníze vybrané na povinném ručení) objednali.

Kromě zmíněných modelů si mohou dopřát angličtí policisté třeba také Superb Combi doplněný o laminátovou klimatizovanou vestavbu v zavazadlovém prostoru určenou pro převoz dvou psů. A když bude zájem, je možné samozřejmě upravit třeba také Octavii, Rapid nebo Fabii.

Škoda láká anglické záchranné složky na upravený Kodiaq a policii na rychlý Superb
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: